Vitamín D3 sprej 1000IU 25ml Mäta

  • Vitamín D3 sprej 1000IU 25ml Mäta

Vitamín D, známy aj ako kalciferol, je dôležitý vitamín rozpustný v tukoch. Vitamín D3, ktorý sa familiárne nazýva „slnečný vitamín”, sa môže (za optimálnych podmienok) prirodzene tvoriť v tele počas toho, ako sme vystavení slnečnému žiareniu. 

Tento vitamín zohráva v našom tele množstvo dôležitých úloh, vstrebávanie vápnika a fosforu, čo úzko súvisi so zdravím pohybového aparátu, najmä kostí. Tiež prispieva k regulácii svalových kontrakcií a dokonca k premene krvného cukru na energiu.

U dospelých sa nedostatok vitamínu D môže prejaviť únavou, bolesťami svalov alebo kostí alebo silnou slabosťou. Na nedostatok vitamínu môžu poukazovať aj námahové zlomeniny, najmä v oblasti nôh, panvy alebo bedier. 

Faktory, ako je vysoké znečistenie, používanie opaľovacích krémov, obmedzené vystavenie slnečnému žiareniu, život v meste s vysokými budovami a tmavšia pokožka, môžu obmedzovať schopnosť tela absorbovať dostatočné množstvo vitamínu D. Tieto okolnosti zvyšujú riziko jeho nedostatku, preto je nevyhnutné hľadať okrem slnečného žiarenia aj alternatívne zdroje – kvalitné doplnky výživy s obsahom vitamínu D3.

Zloženie: čistená voda, vitamín D3 (cholekalciferol), stabilizátor: akáciová vláknina, sladidlo: xylitol, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, konzervant: sorban draselný, mätový olej. 

Odporúčaná denná dávka: 1 vstrek (150mg) 1x denne priamo do úst, pred použitím dobre pretrepte. 

Účinné látky v 1 vstreku: vitamín D3 25µg (1000IU (500% RVH*)).
*RVH=referenčná výživová hodnota.

Skladovanie: mimo dosahu detí, na suchom a tmavom mieste, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C a nevystavovať mrazu a vlhkosti

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.

 

 

Súvisiace produkty

Vitamín D3K2 forte Medveď natural 20ml

Vitamín D3K2 forte Medveď natural 20ml

Vitamín D3K2 Forte Medveď natural je synergickou kombináciou vitamínov pre zdravý pohybový aparát a ..

Vitamín K2+D3 MAX 100 tbl

Vitamín K2+D3 MAX 100 tbl

Vitamín K2+D3 MAX od Warrior je kombináciou dvoch dôležitých vitamínov rozpustných v tukoch. Vita..

Štítky: BioMedical