Vitamin D3 20ml

  • Vitamin D3 20ml

Vitamín D3 sa podieľa na správnej funkcii imunitného systému, na metabolizme vápnika a celkovom zdraví kostí aj zubov, prispieva ku zachovaniu funkcií svalov a podieľa sa aj na množstve ďalších procesov.

  • Všeobecné zlepšenie imunitného systému a prevencia chrípky - S optimálnou hladinou D3 je ťažšie chytiť chrípku a iné infekcie a keď sa tak aj náhodou stane, je priebeh choroby rýchlejší a miernejší. Je dokázané, že je účinný, ak užívame 50 000 IU vitamínu D3 každých 12 hodín na prvé príznaky chrípky, napríklad 3-krát denne. ráno, večer a znova ráno (3 dávky po počiatočnej odporúčanej udržiavacej dávke, tj 5 - 10 000 IU).
  • Vitamín D3 je okrem chrípky účinný aj pri prevencii TBC, astmy, chronickej obštrukčnej chorobe pľúc a aj pri iných ochoreniach dýchacích ciest, zároveň pomáha pri ich liečbe.D3 je tiež účinný pri prevencii a zmiernení diabetu typu I a typu II
  • Kardiovaskulárny systém - Vitamín D3 má antihypertenzný účinok, preventívny účinok na mŕtvicu a metabolický syndróm, znižuje srdcovú smrť a zabraňuje kardiovaskulárnym ochoreniam. 
  • Vitamín D3 tiež pomáha zmierňovať a predchádzať autizmu, schizofrénii, epilepsii, Parkinsonovej chorobe a Alzheimerovej chorobe.
  • Vitamín D3 zmierňuje a zabraňuje rozvoju depresie, čo nie je prekvapujúce, pretože je známe, že aj vystavenie slnku má zlepšujúce účinky na depresívne stavy
  • Plodnosť a ženské zdravotné problémy - Vitamín D3 zvyšuje hladiny testosterónu u mužov, čo má priamý súvis s plodnosť u mužov, ale pozitívne vplýva aj na plodnosť u žien. Je účinný pri endometrióze aj pri syndrómy polycystickyých vaječníkov. Pomáha aj pri preeklampsii, pretože znižuje rezistenciu na inzulín počas tehotenstva, čo má aj vplyv na možnosť predčasného pôrodu.

Súvisiace produkty

Vitamín DEKA  20ml

Vitamín DEKA 20ml

V naších zemepísnych šírkach si vitamín D3 telo dokáže vytvoriť aj samo, je k tomu ale potrebný dost..