Tribulus Terrestris Extreme 90% 100 kaps

  • Tribulus Terrestris Extreme 90% 100 kaps

Tribulus terrestris extreme obsahuje mnoho významných látok ako sú fytosteroly (rastlinné „anabolické steroidy“), sapogeníny, alkaloidy, flavonoidy, triesloviny, živica, bielkoviny, minerálne látky a pomerne značné množstvo vitamínu C. Vďaka tomuto zloženiu ovplyvňuje bylina množstvo životne dôležitých orgánov a funkcií.

  • zvýšená fyzická a psychická aktivita, potreba výkonu
  • prevencia straty svalovej hmoty a jej budovanie
  • sexuálne ťažkosti, zníženie libida
  • poruchy plodnosti
  • predmenštruačný syndróm, klimakterické ťažkosti (návaly horúčavy, premeny nálad, podráždenosť, nespavosť, napätie)
  • riziko osteoporózy vo vyššom veku
  • urologické choroby, problémy s prostatou
  • artérioskleróza, srdcová ischémia a angina pectoris
  • podpora liečby ochorenia pečene, dny a lumbaga (ľudovo „húser“)


Hormonálny systém
Tribulus terrestris je najviac žiadaný a propagovaný vďaka svojmu nezameniteľnému vplyvu na hormonálny systém. Populárny je najmä ako afrodiziakum – u mužov zvyšuje hladinu mužského pohlavného hormónu testosterónu až o tretinu a podobne u žien zvyšuje hladinu estrogénov, čo by sa u oboch pohlaví malo prejaviť významným nárastom sexuálneho libida. U mužov nastáva zníženie pocitu vnútorného nepokoja a nárast svalovej hmoty, u žien sa zmierňujú klimakterické ťažkosti a znížuje sa množstvo telesného tuku. Blahodárne účinky tejto rastliny sú preukázané najmä u starších mužov a žien, u ktorých postupne klesá hladina pohlavných hormónov. Ženám vo vyššom veku navyše hrozí riziko osteoporózy (oveľa častejšie ako u mužov), čo je dané práve hormonálnymi zmenami, úbytkom estrogénu s následným rednutím kostí. Tento proces kotvičník úspešne spomaľuje. Harmonizuje aj činnosť štítnej žľazy a pomáha pri problémoch s prostatou a poruchách plodnosti. Kotvičník pôsobí aj na mladších jedincov a jeho užívanie nemá v porovnaní s podobnými chemickými prípravkami žiadne vedľajšie účinky, ani pri podávaní veľmi vysokých dávok.

U mužov už po 30 dňoch užívania sa signifikantne zvyšuje počet spermií a ich pohyblivosť, pretože v listoch sa nachádza protodioscín, dioscín a diosgenín, ktoré u mužov dokážu až 3 násobne zvýšiť hladinu testosterónu 

U žien protodioscín, dioscín a diosgenín stabilizujú testosterón čo vedie ku schopnosti lepšie formovať svalovú hmotu a efektívnejšie spaľovať tuk. Zároveň tieto látky regulujú a mierne zvyšujú hladinu estradiolu, estrogénu a progesterónu, čo má vplyv pri predmenštruačnom syndróme, menopauze, pri zvýšení libida a emocionálnej rovnováhe

Metabolizmus
Pri pravidelnom konzumovaní kotvičníka viditeľne klesá množstvo cholesterolu, lipidov a cukrov v krvi. V kombinácii s fyzickou aktivitou prispieva k premene telesného tuku na svalovú hmotu. Má pozitívny vplyv na výkonnosť, vytrvalosť, vitalitu a obranyschopnosť. Zlepšuje krvný obeh, rozširuje cievy a znižuje krvný tlak, upravuje krvnú zrážanlivosť. Pôsobí močopudne, rozpúšťa obličkové a močové kamene a pomáha pri urologických aj obličkových chorobách. Zvyšuje vylučovanie žlče, stimuluje sekréciu žalúdočných štiav a zlepšuje peristaltiku čriev.

Psychika
Nárast sebadôvery, empatie k druhým ľuďom a vnútorného pokoja neodmysliteľne patria k príjemným prednostiam tejto rastliny.

Súvisiace produkty

Tribulus Terrestris Forte - 30 ml

Tribulus Terrestris Forte - 30 ml

Tribulus Terrestris je bioinformačný prípravok obsahujúci koncentrovaný rastlinný extrakt z vňate ko..

Saw palmetto 100 tbl

Saw palmetto 100 tbl

Extrakt z plodov Serenoy plazivej (Saw Palmetto) v tabletách. Ide o malý, palmovitý ker, ktorý rasti..

Zinok Citrate 100 tbl

Zinok Citrate 100 tbl

Zinok je esenciálny mikronutrient, ktorý v našom tele zastáva množstvo dôležitých úloh v rôznych bio..

Štítky: Cupid, Afrodiziakum, Natural Nutrition