Tibet detox 60 caps

  • Tibet detox 60 caps

Účinné zložky v kapsuliach podporujú správnu funkciu pečene, črevného traktu a močových ciest. Pomáhajú udržiavať normálnu hladinu cholesterolu a glukózy v krvi. Pôsobí ako antioxidant. Podporujú normálny stav pokožky, kostí a kĺbov.

Vrcholák Trieslovinový – Haritaki
Tibeťania nazývajú túto rastlinu kráľovnou medicíny, časté je aj pomenovanie "Budhovo ovocie" či "čarovné ovocie". Jedna legenda hovorí, že Haritaki vstala z kvapiek Amritu, nektáru večného osiva, ktoré spadlo na Zem z neba. Má široké pole pôsobnosti a je známa svojimi komplexnými účinkami. V staroindickom jazyku Sanskrit, znamená Haritaki "zbavujúce všetkých chorôb". To je tiež dôvod, prečo obyvatelia Ázie užívajú Haritaki, akonáhle ich trápia rôzne zdravotné problémy. V ľudovej medicíne oblasti Himalájí sa Haritaki užíva pri mnohých neduhoch, najmä ako pomoc od problémov zažívacieho traktu. Aj moderná medicína začína Haritaki viac používať; skúmaný bol napríklad jeho antibakteriálny efekt voči Helicobacteru pylori, čo by nepriamo prispievalo ku gastroprotekcii a preventívnemu ochrane voči vzniku gastritíd, zápalom a vredom žalúdka.

Vrcholák Myrobalánový - Bahera / Bihitaki
Bahera je jednou z troch zložiek tradičnej ajurvédskej liečebnej zmesi Triphala. Má pozitívny prínos na trávenie, vylučovanie a črevný pohyb. Je prírodným antioxidantom a pomáha udržiavať normálnu činnosť pečene. Má priaznivé účinky na funkciu gastrointestinálneho traktu, najmä na funkciu črevného pohybu. Pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu a glukózy v krvi a podporuje tak činnosť celého kardiovaskulárneho systému. Pôsobí priaznivo aj na psychickú kondíciu a pomáha znižovať stres. V ayurvédskej medicíne sa jemné prírodné preháňadlá po stáročia používajú pri chronickej zápche, pretože zlepšujú pohyb čriev a tým podporujú pravidelnú stolicu a odstraňujú nestrávenú stravu a toxíny zo zažívacieho ústrojenstva.

Čakanka všeobecná - Kasni 
Koreň čakanky patrí medzi tradičné byliny používané na podporu funkcie pečene a črevného traktu a tieto účinky, rovnako ako jej prínos na zníženie hladiny glukózy v krvi, potvrdili aj moderné vedecké výskumy. Priaznivo ovplyvňuje aj činnosť srdca a cievny systém. V tradičnej medicíne sa čakanka odporúča aj ľuďom, ktorí majú veľmi citlivý žalúdok a bola tiež skúmaná účinnosť čakankového extraktu proti niektorým typom baktérií a pri liečbe infekcií tráviaceho traktu.
Pre správnu funkciu trávenia je dôležitý obsah inulínu a fruktooligosacharidov, ktoré sú vo svojej podstate diétnou vlákninou, ktorá je odolná voči tráveniu a vstrebávaniu v tenkom čreve, takže sa prakticky nezmenená dostáva do hrubého čreva, kde vplyvom baktérií podlieha fermentácii. Dôsledkom je zvýšenie celkového objemu stolice a pokles jej pH, čo má pozitívny vplyv na zdravie črevnej sliznice. Inulín aj fruktooligosacharidy majú navyše výrazný prebiotický efekt, pôsobia ako akýsi substrát, ktorý podporuje množenie probiotických baktérií, ako sú bifidobaktérie či laktobacily. Vďaka tomu zmierňujú niektoré tráviace ťažkosti a zefektívňujú proces trávenia. Prebiotický účinok podporujúci rast probiotických mikroorganizmov má tiež za následok zlepšenie imunity.
Fruktooligosacharidy je zlúčenina podporujúca vylučovanie látok prezývaných ako hormóny sýtosti (napríklad peptid PYY alebo inkretíny). Dôsledkom je potom pomerne výrazné obmedzenie chuti do jedla, čo sa prejaví automatickým znížením energetického príjmu. Produkty s obsahom fruktooligosacharidov sú tak vhodné na optimálne nastavenie metabolizmu pri redukčných diétach.

Tamarišek Francúzsky - Jhavuka
Tento prírodný antioxidant sa používa najmä na prečistenie organizmu a na podporu normálnej činnosti pečene. Antioxidanty bojujú v organizme proti nežiaducemu pôsobeniu škodlivých voľných radikálov z okolitého prostredia. V ľudovom liečiteľstve sa tamariška využíva predovšetkým v oblasti obehového systému. Podporuje tvorbu hemoglobínu a napomáha čisteniu krvi. Tamarišek taktiež posilňuje psychickú odolnosť organizmu a užíva sa na podporu duševnej pohody.

Kapara Trnitá - Himsara
Je známa predovšetkým pre svoje priaznivé účinky na funkciu pečene a vďaka jej schopnosti zlepšovať chuť do jedla. Toxické látky negatívne pôsobia predovšetkým na bunky pečeňového parenchýmu. Ide o účinky alkoholu, drog, liekov, antikoncepčných preparátov, cudzorodých látok prítomných v prijímanej potrave a ďalších negatívnych vplyvov životného prostredia. Poslednou dobou začala aj moderná medicína skúmať prínos kapary k správnej funkcii trávenia, peristaltiky a nechutenstva.

Emblika lekárska - Amla / Amalaki 
Drobný plod indickej rastliny Phyllanthus emblica má prezývku nebeské ovocie alebo indický egreš. V systéme ajurvédskeho lekárstva mu patrí výnimočné miesto av oblasti Himaláje je tak často používaný na celkovú regeneráciu organizmu, na podporu zažívania a pečeňové neduhy.

Súvisiace produkty

Triphala BIO  60g

Triphala BIO 60g

Triphala je najznámejšia a najúčinnejšia kombinácia na vnútorné prečistenie a tiež regeneráciu či ob..

Štítky: Himalyo,