Olej Omega-3 HP LipoMax Q10 orange - 270ml

 • Olej Omega-3 HP LipoMax Q10 orange - 270ml

Antioxidačná ochrana, zdravé cievy. Q10 významne zvyšuje odolnosť cirkulujúcich LDL častíc cholesterolu pred oxidáciou a premenou na rizikové oxidované formy cholesterolu. Oxidované formy cholesterolu sa podieľajú na upchávaní ciev. Q10 chráni mitochondrie pred oxidatívnym poškodením.

Nedostatok Q10 a diastolická disfunkcia srdca. Energetický deficit srdca z dôvodu nedostatku Q10 vedie k zhrubnutiu steny ľavej komory, zníženej výkonnosti srdca až k oslabeniu diastolickej funkcie, zlyhávaniu srdca. Suplementácia Q10 znižuje energetický deficit, pomáha obnoviť normálnu funkciu srdca.

Synergia Omega-3 a Q10 je obzvlášť prospešná pri žilovej trombóze, cievnej nedostatočnosti a srdcovo cievnych ochoreniach.

Postupujúcim lekárskym výskumom omega-3 tukov sa zoznam blahodárnych účinkov týchto tukov stále zväčšuje.

 • Tuky typu omega-3 redukujú riziko srdcových chorôb. Sú prírodným „riedidlom“ krvi . Udržujú krvné tuky, známe ako triacylglyceroly na spodnej bezpečnej hranici, znižujú krvný tlak a pomáhajú tepnám udržať si svoju elastickosť a zároveň chránia pred zápalom. Všeobecne povedané, tuky typu omega-3 sú nevyhnutné k dobre fungujúcemu krvnému obehu.
 • Ako prírodné protizápalové činitele pomáhajú pri prevencii, alebo uľahčujú príznaky pri astme, artritíde, menštruačných bolestiach a migréne.
 • Omega-3 tuky obzvlášť potrebuje očná sietnica ku správnemu videniu. Naviac tieto tuky zabraňujú poškodeniu jemných cievok v oku a zároveň v nich zvyšujú cirkuláciu krvi práve tak, ako fungujú u ciev srdcových.
 • Pokiaľ zaradíte omega-3 tuky do svojho jedálnička, získate tým tzv.“potravu pre váš mozog“. To skutočne nie je žart. Väčšina polynenasýtených omega-3 tukov sa stáva súčasťou šedej kôry mozgovej. Vedci tvrdia, že v krajinách, kde sú ryby na poprednom mieste v jedálničku, ľudia veľmi málo trpia depresiami, v porovnaní so Spojenými štátmi, kde je konzumácia rýb veľmi malá a depresia sa stáva veľkým problémom.
 • Predčasný pôrod predstavuje zvýšené zdravotné riziko pre novorodenca a patrí k najčastejším príčinám trvalého poškodenia zdravia, zníženého IQ a úmrtí novorodencov. Podávanie rybieho oleja od 30 týždňa tehotenstva znížilo riziko predčasného pôrodu o 40 až 50%, predĺžilo obdobie tehotenstva priemerne o 4 dni a zvýšilo pôrodnú hmotnosť detí priemerne o 100g v porovnaní so skupinou bez podávania rybieho oleja
 • Tuky typu omega-3 redukujú riziko rakoviny. 

Omega-3 kyseliny výrazne zlepšujú všetky poruchy imunitného systému charakteristické nadmernou reaktivitou a poškodzovaním vlastných tkanív:

 • Alergie - hyperreaktivita na neškodné látky z prostredia
 • Atopické ekzémy - hyperreaktivita, začervenanie, odlupovanie kože
 • Astma - hyperreaktivita a zápal hladkej svaloviny priedušiek
 • Skleróza multiplex - autoimunitné poškodzovanie neurónov
 • Reumatoidná artritída - autoimunitné poškodzovanie chrupavky a mäkkých tkanív
 • Systémový lupus - autoimunitné poškodzovanie kolagenóznych tkanív
 • Crohnova choroba - autoimunitný zápal črevnej sliznice

Súvisiace produkty

PQQ Pyrroloquinoline Quinone 20mg 30 kaps

PQQ Pyrroloquinoline Quinone 20mg 30 kaps

PQQ (pyrrochinolín chinón), nazývaný aj metoxatín, je pomerne novoobjavená zlúčenina podobná vitamín..

Health Balance 120 kaps

Health Balance 120 kaps

Health Balance predstavuje špeciálnu formulu pre celkovú revitalizáciu organizmu. Je vhodný hlavne p..

Olej Omega-3 HP natural - 270 ml

Olej Omega-3 HP natural - 270 ml

Vysoko purifikovaný (čistený) rybí olej z arktických tresiek je excelentným zdrojom dennej potreby O..

Olej Omega-3 HP natural orange - 270 ml

Olej Omega-3 HP natural orange - 270 ml

Vysoko purifikovaný (čistený) rybí olej z arktických tresiek je excelentným zdrojom dennej potreby O..