Nutri absorb 30 kaps

  • Nutri absorb 30 kaps

Nutri - absorb je vhodný pre každého a samozrejme aj pre ľudí trpiaci chronickým zápalom, alergiami, syndrómom deravého čreva, Crohnovou chorobou, ulceróznou kolitídou a podobnými ochoreniami, potrebujú viac dbať na to, aby zlepšili vstrebávanie a prísun živín.
Taktiež pre športovcov a fyzicky pracujúcich ľudí, pretože podporuje regeneráciu a dodáva potrebné živiny po náročnom fyzickom výkone.
Pre onkologických pacientov, ale zároveň aj pre starších ľudí (starnutie spomaľuje a zhoršuje vstrebávanie živín), je nevyhnutné podporiť vstrebávanie živín kvôli nedostatočnému príjmu stravy a poruche vstrebávania.
 

Rezistentný škrob 3 typu má prebiotické vlastnosti, teda slúži ako potrava pre prospešné črevné baktérie. Keď tieto baktérie fermentujú tento škrob v hrubom čreve, produkujú tak mastné kyseliny s krátkym reťazcom (SCFA), ako je butyrát, acetát a propionát. SCFA zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravia čriev tým, že vyživujú bunky lemujúce hrubé črevo, znižujú zápal a podporujú pravidelné vyprázdňovanie (znižujú zápchu). SCFA tiež môžu pomôcť inhibovať rast rakovinových buniek v hrubom čreve.
Rezistentný škrob 3 typu zlepšuje vstrebávanie určitých minerálov, ako je vápnik a horčík, v hrubom čreve. 
Rezistentný škrob 3 typu pomáha regulovať krvný cukor. Vďaka tomu, že sa tento škrob nerozkladá už v tenkom čreve, ale prechádza fermentáciou až v hrubom čreve. To vedie k pomalšiemu, postupnejšiemu uvoľňovaniu glukózy do krvného obehu, čím sa pomáha predchádzať prudkým výkyvom, čo je prospešné pre jedincov s cukrovkou alebo pre ľudí s rizikom inzulínovej rezistencie.
Rezistentný škrob 3 typu môže podporovať pocity plnosti a sýtosti. Tento účinok môže pomôcť pri regulácii hmotnosti.
 

Kozinec blanitý (Astragalus membranaceus) je známy svojimi vlastnosťami na posilnenie imunity, tiež má protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť znížiť zápal v tele. Astragalus sa považuje za adaptogén, čo znamená, že pomáha telu adaptovať sa na stres, podporuje celkovú vitalitu aj odolnosť voči stresu, pomáha udržiavať rovnováhu. Môže pomôcť podporovať nadobličky a regulovať produkciu stresových hormónov, ako je kortizol, čím zlepšuje odolnosť voči stresu a podporuje celkovú pohodu. Astragalus môže pomôcť znížiť krvný tlak, zlepšiť prietok krvi a znížiť hladinu cholesterolu.
Niektoré výskumy naznačujú, že astragalus môže mať účinky proti starnutiu tým, že môže pomôcť podporiť produkciu telomerázy, enzýmu, ktorý sa podieľa na udržiavaní dĺžky telomér, čo sú ochranné čiapky na koncoch chromozómov spojené s dlhovekosťou.
V tradičnej čínskej medicíne sa astragalus často používa na podporu zdravia obličiek a podporu funkcie močových ciest. Môže pomôcť chrániť pred poškodením obličiek a zlepšiť symptómy stavov súvisiacich s obličkami.
 

Čínsky ženšen (Panax notoginseng) môže pomôcť znížiť krvný tlak, znížiť hladinu cholesterolu a zlepšiť krvný obeh. Obsahuje zlúčeniny s protizápalovými vlastnosťami, ako sú ginsenosidy. Tieto zlúčeniny môžu pomôcť znížiť zápal v celom tele, čo tiež pomáha v procese hojenia rôznych poranení. Tiež má antikoagulačné vlastnosti, čo znamená, že môže pomôcť zabrániť tvorbe krvných zrazenín. Táto vlastnosť môže byť výhodná najmä pre jedincov s rizikom trombózy alebo iných porúch zrážanlivosti krvi. Ženšen tiež môže pomôcť zlepšiť kognitívne funkcie, koncentráciu a pamäť. 

Štítky: Medveď Natural, Astragalus, Kozinec blanitý, Čínsky ženšen, Rezistentný škrob