GREPOFIT - 135 kapsúl

 • GREPOFIT - 135 kapsúl

Grepofit harmonizuje predovšetkým energetické dráhy sleziny, pľúc, pečene, osrdcovníka a troch žiaričov (troch ohnísk).

Grepofit je bioinformačný prípravok s antivírovým, antibakteriálnym a antimykotickým pôsobením. Obsahuje extrakt z grapefruitových jadierok, echinacey, ibišteka sudánskeho a silicu šalvie lekárskej.

 • Vírusové a bakteriálne infekty (chrípka, angína, nádcha)
 • Infekcie močových ciest
 • Gynekologické problémy - zápaly, výtoky
 • Žaludočné a črevné ťažkosti, vredy a zápaly
 • Plesne v organizme

Účinky:

 • posiľňuje celkovú obranyschopnosť a detoxikuje organizmus
 • pôsobí proti širokému spektru vírusov, baktérií a plesní a je obzvlášť vhodný pri akútnych infekciách, aktivuje imunitu a skracuje priebeh ochorenia
 • pomáha pri liečbe chorôb dýchacej sústavy - nádcha, chrípka, angína, katar horných dýchacích ciest, zápal nosohltanu, viróza, kašeľ, chrapot, zápaly mandlí, dutín a stredného ucha
 • pôsobí proti tvorbe aftov, oparov a kútikov
 • znižuje krvácanie ďasien, zmierňuje zápach z úst a pálenie záhy
 • pomáha pri vredoch žalúdka a dvanástnika a zápaloch žalúdočnej sliznice spôsobených helicobacterom pylori
 • je vhodný pri črevných infekciách (crohnova choroba, ulcerózna kolitída), hnačke a plynatosti
 • pôsobí proti črevným parazitom, likviduje chlamýdie a borélie
 • veľmi dobre účinkuje pri infekciách močových ciest (močový mechúr, prostata) a gynekologických infekciách (zápaly, výtoky, kvasinkové infekcie)
 • zlepšuje stav zle sa hojacích rán a vredov
 • potlačuje rozvoj vnútorných aj povrchových plesní
 • pôsobí ochranne na cievny systém, uplatňuje sa ako doplnok liečby zápalov žíl, hemeroidov, kŕčových žíl a bercových vredov
 • zlepšuje kvalitu cievnych stien a zabraňuje lámavosti kapilár

Extrakt z grapefruitových jadierok

V roku 1980 bola v jadierkach grapefruitu objavená látka s antibiotickým efektom. Táto základná substancia extraktu má silné účinky pri zabraňovaní rozmnožovania baktérií, vírusov a plesní. Spolu s ňou je základom úspechu výťažku z jadierok aj vysoký obsah bioflavonoidov. Prírodné flavonoidy uľahčujú trávenie, čistia organizmus, posilňujú celkovú odolnosť, pomáhajú predchádzať nachladnutiu, infekciám a zápalom, zlepšujú krvný obeh a zvyšujú obranyschopnosť slizníc. Vyznačujú sa antioxidačnými vlastnosťami, vychytávajú voľné kyslíkové radikály, zvyšujú kvalitu cievnych stien a zabraňujú ich zvýšenej krehkosti, najmä kapilár. Zabraňujú zhlukovaniu krvných doštičiek a vzniku krvných zrazenín, čím efektívne pôsobia pri prevencii vzniku trombóz a infarktu myokardu. Mechanizmus pôsobenia je teda dvojitý, pričom obe zložky sa dopĺňajú a blahodarne pôsobia na organizmus. Extrakt z grapefruitových jadierok posilňuje imunitný systém a nenarúša bakteriálnu flóru, prospešnú pre zdravie. Naopak, pri normálnom dávkovaní brzdí, resp. zastavuje pôsobenie škodlivých črevných baktérií a súčasne neničí bifidobacily. Počet užitočných laktobacilov sa znižuje len bezvýznamne. To dokazuje, že oproti liečbe prostredníctvom syntetických antibiotík je antimikrobiálne pôsobenie selektívne iba na patogénne mikroorganizmy, takže nežiadúce problematické účinky sa neobjavujú. Za zvláštnu pozornosť stojí účinok grapefruitového extraktu proti plesniam. Práve plesne sú totiž podľa posledných výskumov spolupôvodcami mnohých závažných ochorení, ako je reumatizmus, artritída, dna, astma, alergia, gastritída, tuberkulóza a mnoho ďalších chorôb. Podľa mikrobiológov je až tretina populácie v západných krajinách zasiahnutá kvasinkou Candida albicans. Bioflavonoidy a kyselina askorbová z tohto extraktu zabraňujú plesniam pri ich rozmnožovaní.

Echinacea purpurea

Echinacea má množstvo priaznivých účinkov. Pri vonkajšej aplikácii hojí rôzne zranenia, ale oveľa významnejší vplyv má pri vnútornom užívaní. Podieľa sa na zvyšovaní nešpecifickej imunity organizmu tak, že aktivuje makrofágy, ktoré sú schopné pohltiť pôvodcu infekcie priamo v organizme. Súčasne podporuje produkciu interferónu, látky, ktorá okrem iného zabraňuje rozmnožovaniu vírusov v bunkách. 

Ibištek sudánsky

Jeho výťažok má vínovočervenú farbu a kyslú chuť, danú vysokým obsahom kyseliny askorbovej alebo vitamínu C. Celkové pôsobenie byliny je protizápalové a dezinfekčné, najmä v oblasti tráviaceho a močového traktu. Výťažky z ibišteka dezinfikujú močové cesty a obličky, prispievajú k rozpúšťaniu niektorých typov močových kamienkov, pôsobia diureticky a zmierňujú opuchy. Dezinfekčné antibiotické pôsobenie sa prejavuje voči všetkým bežne rozšíreným patogénnym bakteriálnym kmeňom a vo vyšších dávkach účinkuje aj proti parazitom. Rastlinné farbivá antokyany a flavonoidy spolu s vitamínom C vychytávajú voľné radikály, čím brzdia starnutie a poškodzovanie buniek. Extrakt celkovo osviežuje organizmus, znižuje vysoký krvný tlak bez vedľajších účinkov a účinne znižuje horúčku.

Šalvia lekárska

Silica zo šalvie vykazuje antivírusové, protizápalové, sťahujúce, baktericídne a dezinfekčné účinky. Jej pôsobenie je veľmi široké – znižuje potenie (najmä ak je vegetatívno-nervového pôvodu, ako napr. pri nočnom potení v klimaktériu alebo puberte), pôsobí protizápalovo, baktericídne, mierne močopudne, zvieravo, účinkuje proti hlístam, znižuje sekréciu žliaz vrátane vylučovania materského mlieka. Uplatňuje sa v gynekológii, a to najmä pri ťažkostiach na začiatku menštruácie alebo v prechode. Antibiotické účinky sa využívajú pri liečbe zápalov močových ciest, bolestí v krku, pri angíne, gynekologických zápaloch alebo pri zápaloch zažívacieho ústrojenstva. Zvonka sa dá použiť na zle sa hojace rany alebo ako kloktadlo pri zápale ústnej dutiny, angíne alebo krvácaní ďasien.

Súvisiace produkty

Grepofit spray - 14ml

Grepofit spray - 14ml

Grepofit sprej je bioinformačný prípravok s vyváženou kombináciou najúčinnejších prírodných látok s ..

Vitaflorin - 90 kapsúl

Vitaflorin - 90 kapsúl

Vitaflorin je bioinformačný prípravok s obsahom extraktov z rastlín a plodov bohatých na prítomnosť ..

Grepofit Nosol Aqua - nosový sprej - 20 ml

Grepofit Nosol Aqua - nosový sprej - 20 ml

Grepofit Nosol Aqua je bioinformačný sprej na upchatý nos, očistu nosnej dutiny, prevencia recidív. ..

Offtusin 60 tab

Offtusin 60 tab

Offtusin sú malé dražé, ktoré majú ako hlavnú náplň práce boj proti kašľu. Sú malé, príjemné a ma..