Kaša Gaja essence 420g

  • Kaša Gaja essence 420g
  • Poskytuje energeticky vyváženú, nutrične komplexnú, ľahko stráviteľnú, čistú a prirodzenú výživu. Kaša jemne zahrieva, je zdrojom vlákniny, bielkovín, komplexných sacharidov a tukov. V danom období prospieva konkrétnym telesným orgánom a ich potrebám.
  • Posilňuje a energetizuje organizmus, harmonizuje trávenie, podporuje cirkuláciu čchi a krvi, zvlhčuje črevo. Pôsobí protizápalovo a antistresovo.
  • Povzbudzuje vylučovanie zažívacích štiav v žalúdku a pomáha so vstrebávaním potravy. Podporuje obnovu prospešných probiotík v črevách.
  • Ľahko dostupné, rýchle a nutrične vysoko kvalitné raňajky alebo desiata do práce, školy, na cestách, dovolenke, v pôrodnici alebo nemocnici.

Kaša Gaja essence patrí k elementu Zem a orgánom slezina- pankreas a žalúdok. Vyživuje ich, posilňuje a harmonizuje.
Prvok Zem okrem neskorého leta (15.8.-22.9.) patrí aj k tzv. prechodným obdobiam, ktoré nastávajú vždy pri zmene ročného obdobia a trvajú 18 dní. Energia čchi sa v tejto dobe vracia späť k orgánom sleziny- pankreasu a žalúdka, a preto je najmä v tomto čase dôležité podporiť ich. Kaša Gaja essence sa však môže konzumovať počas celého roka.

Pôsobenie podľa TČM

Bezlepkové ovsené vločky podporujú dráhy sleziny, žalúdka, pľúc aj hrubého čreva a povzbudzujú energiu čchi a zvlhčujú suchosť
Vločky sú pripravené technikou sladovania (namáčanie, klíčenie a sušenie), čo je najzdravšia a najlepšie stráviteľná forma pre ľudské telo. Vďaka tomuto spracovaniu sú v nich rozložené nežiaduce antinutrienty (látky znižujúce prirodzenú schopnosť tela absorbovať základné živiny). Obsahujú ľahko stráviteľné, komplexné sacharidy, pomerne vysoký podiel bielkovín a ľahko rozpustnú vlákninu.
Posilňujú organizmus, pomáhajú tráveniu, zvlhčujú črevo, pôsobia proti zápche a plynatosti, normalizujú hladinu cukru v krvi a znižujú citlivost na inzulín, sú prevenciou kardiovaskulárnych ochorení. 

Sušené hrušky jemne ochladzujú, podporujú slezinu-pankreas, pomáhajú spriechodniť pečeň, harmonizujú psychiku.

Vaječný proteín má povahu mierne chladnú až neutrálnu, prečisťuje horúčosť a jedovatosť predovšetkým v hornej časti tela (v krku a očiach). Podporuje jin a posilňuje energiu čchi.

Sušené kokosové mlieko je neutrálne, vypudzuje chlad, ochladzuje horúčavu pri nedostatočnom jine, posilňuje jin.
Spracováva sa z čerstvých a zrelých kokosových orechov vysoko šetrným spôsobom. Prírodná forma tuku z kokosového mlieka je prínosná pre zdravie, obsahuje nasýtené mastné kyseliny. Majú totiž stredne dlhý reťazec a nezaťažujú žlčník. Vďaka tomu je malé množstvo kokosového tuku v prirodzenej podobe vhodné aj pre jedincov s problémami pečene, žlčníka a poruchami vstrebávania tukov.

Sušená trstinová šťava (panela) má povahu teplú, podporuje energiu čchi, uvoľňuje a harmonizuje psychiku

Vanilka Bournon jemne zahrieva, upokojuje a zároveň l'ahko stimuluje trávenie

Sušené miso (BEZ sóje) má povahu chladnú, posilňuje trávenie, podporuje srdce a celkovo harmonizuje organizmus. Má pozitívny vplyv na kvalitu krvi a lymfy, obsahuje antioxidanty. Novodobé výskumy ukazujú, že jej denné konzumovanie znižuje cholesterol, alkalizuje krv, ruší pôsobenie niektorých karcinogénov, neutralizuje vplyv znečisteného ovzdušia a rádioaktívneho žiarenia. Podporuje obnovu prospešných probiotik v črevách, pomáha so vstrebávaním potravy. Je to vhodný rastlinný zdroj vitamínov skupiny B.

Sušené žihľavové semienko má povahu studenú, ale vďaka procesu sušenia skôr jemne ochladzujúcu až neutrálnu. Podporuje trávenie (predovšetkým pečeň a žlčník), pomáhajú pri zápaloch močových ciest, tenkého a hrubého čreva, hyperglykémii, artróze, artritíde. Sú vhodné pre všetky vekové skupiny (aj tehotné ženy, dojčiace matky či jedincov užívajúcich lieky na riedenie krvi).

Sušený citrón mierne vysušuje a ochladzuje, ale vďaka výrobnému procesu (sušenie) má skôr neutrálnu povahu, podporuje cirkuláciu energie čchi a krvi. Čistí horúčavu a vlhko, odstraňuje hlieny
Čistý prášok zo sušenej kôry vrátane dužiny ekologicky pestovaného citróna, bez aditív. Podporuje trávenie, stimuláciu žalúdočných štiav a celkovú chuť do jedla. Obsahuje vitamíny A, B, C, D, d'alej draslík, vápnik, fosfor. Zlepšuje vstrebávanie železa. Predchádza zápalom a infekciám, vďaka preháňavým vlastnostiam pomáha uľaviť pri zápche.

Nerafinovaná morská soľ má chladnú povahu, náleží k elementu Voda, v malom množstve tonizuje obličky a podporuje trávenie. 
Nerafinovaná morská soľ je plná prirodzených minerálov, predovšetkým jódu, ktorého je v pôde okolo nás nedostatok.

Alergény
Ovos
Vajcia
Nutričné hodnoty v 100g
Energetická hodnota [kJ/kcal] 1780/424
Tuky [g] 10,6
z toho nasýtené mastné kyseliny [g] 6,05
Sacharidy [g] 63
z toho cukry [g] 17,8
Vláknina [g] 6,7
Bielkoviny [g] 18,4
Soľ [g] 0,62

Súvisiace produkty

Gynex 30ml

Gynex 30ml

Gynex je bioinformačný širokospektrálny bylinný regeneračný prípravok, vyrobený podľa moderných pozn..

Mycopan 90 kaps

Mycopan 90 kaps

Prírodný produkt MycoPan obsahuje vyvážený komplex vitálnych húb a bylinných extraktov. Kapsulky ..

Kaša Buddha essence 420g

Kaša Buddha essence 420g

Buddha essence je čisto prírodná, harmonizačná a biorytmická kaša zostavená podľa princípov tradične..

Qi Drink  Slzovka a Astragalus 100g

Qi Drink Slzovka a Astragalus 100g

Ona je vysoká štíhla tropická kráska plná energie a on je síce vzrastom malý, ale účinkom veľký bojo..

Štítky: Energy, kaša,