Estro Balans 60 kaps

  • Estro Balans 60 kaps

D-glukarát vápenatý podporuje prirodzené detoxikačné procesy tela, najmä pri odstraňovaní prebytočného alebo škodlivého estrogénu. Účinkuje tak, že inhibuje enzým nazývaný beta-glukuronidáza, ktorý môže interferovať s vylučovaním estrogénu z tela. Inhibíciou tohto enzýmu môže D-glukarát vápenatý pomôcť podporiť elimináciu metabolitov estrogénu a prispieť k zdravšej rovnováhe estrogénu v tele.

D-glukarát vápenatý podporuje prirodzené detoxikačné funkcie pečene tým, že pomáha pri odstraňovaní toxínov a hormónov. To môže mať pozitívny vplyv na celkovú hormonálnu rovnováhu. Táto podpora detoxikácie hladín škodlivých metabolitov estrogénu môže prispieť k nižšiemu riziku niektorých druhov rakoviny súvisiacej s hormónmi.

Niektoré štúdie naznačujú, že D-glukarát vápenatý môže pomôcť znížiť hladinu LDL cholesterolu, čo môže mať širšie dôsledky na kardiovaskulárne zdravie.


DIM ovplyvňuje metabolizmus estrogénu tým, že podporuje premenu estrogénu na jeho menej aktívne formy. Pomáha vyrovnávať pomer metabolitov estrogénu, podporuje produkciu 2-hydroxyestrónu, ktorý má v porovnaní s inými formami slabšiu estrogénovú aktivitu.

DIM môže prispieť k hormonálnej rovnováhe moduláciou aktivity estrogénových receptorov, tiež môže pomôcť udržať rovnováhu medzi estrogénom a progesterónom.

DIM podľa niektorých výskumov môže pomôcť podporiť prirodzené obranné mechanizmy tela proti určitým typom zmien prsného tkaniva.

DIM sa podieľa na detoxikačných procesoch tela, najmä na detoxikácií niektorých karcinogénov. 


SAM-e sa podieľa na syntéze neurotransmiterov, ako je serotonín, dopamín a norepinefrín. Tieto neurotransmitery hrajú kľúčovú úlohu pri regulácii nálady a suplementácia SAM-e bola študovaná ako potenciálna liečba porúch nálady. 

SAM-e má protizápalové vlastnosti a môže byť prospešný pri podpore zdravia kĺbov, ako je osteoartritída, alebo iné degeneratívne ochorenia kĺbov.

SAM-e sa podieľa na rôznych procesoch súvisiacich so zdravím pečene, s funkciou pečene (vrátane detoxikácie) a zmierňovaní poškodenia pečene.

Súvisiace produkty

Gynex 30ml

Gynex 30ml

Gynex je bioinformačný širokospektrálny bylinný regeneračný prípravok, vyrobený podľa moderných pozn..

Ivan čaj pre Ženy 75g

Ivan čaj pre Ženy 75g

Ivan čaj pre Ženy disponuje výnimočnou chuťou a množstvom užitočných vlastností. Obsahuje Ivan čaj z..

Štítky: Medveď Natural, estrogénová dominancia, estrogén, hormonálna rovnováha