Chasteberry Fruit 400mg 120 kaps

  • Chasteberry Fruit 400mg 120 kaps

Vitex jahňací v starovekom Ríme symbolizoval mravnú čistotu, mnísi jeho semienka používali ako korenie na potlačenie pudov a pre jednoduchšie dodržiavanie celibátu.

Vitex jahňací (Drmek) sa vďaka obsahu prekurzora progesterónu a ďalších pohlavných hormónov používa pri ženskej neplodnosti, najmä na podporu a obnovenie ovulácie, ako aj pri bolestivej, nepravidelnej menštruácii alebo pri menštruácii so silným krvácaním. Zmierňuje predmenštruačný syndróm (PMS). Pôsobí tiež pri zníženej produkcii vaginálnych sekrétov.

Plody vitexu jahňacieho neobsahujú žiadne hormóny alebo látky hormónom podobné. Práve naopak účinne látky obsiahnuté v plodoch prirodzene povzbudzujú hypofýzu k tvorbe ženského hormónu progesterónu. Vitex jahňací teda v tele zvyšuje hladinu progesterónu a znižuje hladinu prolaktínu (tvorba mlieka). 

Vďaka tomu, že vitex podporuje hormonálnu rovnováhu, tak tým pomáha zmierniť ťažkosti ako je podráždenosť, pocit nadúvania, depresia, tiež zmierňuje bolesti a citlivosť prsníkov.

Vitex jahňací pôsobí u žien na zníženie prolaktínu a testosterónu, čo má vplyv aj na zlepšenie ovulácie, pretože podporuje tvorbu žltého telieska (pomoc pri riešení neplodnosti). Užívanie Vitexu počas druhej polovici cyklu (od začiatku ovulácie až po menštruáciu) podporuje šancu na otehotnenie a tiež môže pôsobiť ako prevencia proti spontánnemu potratu. 

Vďaka účinku vitexu na hormonálnu rovnováhu prospieva aj pri priznakoch menopauzy ako sú návaly tepla, zvýšené potenie, bolesti hlavy, napätie v prsníkoch s bolesťou, kŕče v oblasti vaječníkov, migrény, nafúknuté brucho, úzkosť, depresie či nepravidelný menštruačný cyklus.

Súvisiace produkty

Gynex 30ml

Gynex 30ml

Gynex je bioinformačný širokospektrálny bylinný regeneračný prípravok, vyrobený podľa moderných pozn..

Rimbaba obyčajná 50ml

Rimbaba obyčajná 50ml

Rimbaba obyčajná bylinné kvapky sú extraktom z vňate a podporujú upokojenie, relaxáciu, zníženie nap..

Perila krovitá 50ml

Perila krovitá 50ml

Perila krovitá bylinné kvapky sú extraktom z vňate perily a sú vhodné pri podpore normálnej funkcie ..

Vitex jahňací 50ml

Vitex jahňací 50ml

Vitex jahňací je známy v Európe pre svoje prospešné účinky už niekoľko storočí. Vitex jahňací označo..

Estro Balans 60 kaps

Estro Balans 60 kaps

Estro Balans od Medveď natural je kombinácia účinných látok pre podporu hormonálnej rovnováhy a pred..

Štítky: Swanson, Vitex Jahňací, Drmek obyčajný, Progesterón, Menopauza