Berberine 60 kaps

  • Berberine 60 kaps

Vplyv berberínu na reguláciu krvného cukru je spôsobený jeho schopnosťou aktivovať enzým nazývaný AMP-aktivovaná proteínkináza (AMPK). Tento enzým pomáha zvyšovať príjem glukózy do buniek, zlepšuje citlivosť na inzulín a znižuje produkciu glukózy v pečeni. To vedie k lepšej kontrole hladiny cukru v krvi, vďaka čomu je berberín potenciálnym doplnkom pre jedincov s diabetom 2. typu alebo pre tých, u ktorých existuje riziko, že sa u nich vyvinie.

Berberín ovplyvňuje metabolizmus aktiváciou AMPK, ktorá nielen zlepšuje reguláciu glukózy, ale stimuluje aj odbúravanie tukov. Môže pomôcť znížiť hromadenie tuku a podporiť chudnutie. Vplyv berberínu na zdravie čriev je dôležitý aj pre reguláciu hmotnosti, pretože zdravý črevný mikrobióm môže ovplyvniť energetickú rovnováhu a reguláciu telesnej hmotnosti.

Berberín má antimikrobiálne vlastnosti, vďaka ktorým je účinný pri kontrole škodlivých baktérií a patogénov v črevách. Môže tiež podporovať rast prospešných črevných baktérií, ako sú bifidobaktérie. Toto vyváženie črevného mikrobiómu môže zlepšiť celkové zdravie trávenia, zlepšiť vstrebávanie živín a znížiť zápal čriev. Zdravý črevný mikrobióm je spojený s lepším riadením hmotnosti a celkovou pohodou.

Berberín znižuje hladiny LDL cholesterolu zvýšením regulácie LDL receptorov v pečeni, čo vedie k zvýšenému odstraňovaniu LDL z krvného obehu. Okrem toho môže pomôcť znížiť hladinu celkového cholesterolu a triglyceridov. Tieto účinky môžu znížiť riziko aterosklerózy a kardiovaskulárnych ochorení.

Súvisiace produkty

Gurmar extra 60 kaps

Gurmar extra 60 kaps

Gurmar extra sú kapsulky obsahujúce Gymnemma sylvestre, čo sú listy s pozitívnym vplyvom na hladinu ..

Glucose Control 60 kaps

Glucose Control 60 kaps

Glucose Control je doplnok výživy, ktorý predstavuje vysoko účinnú zmes pre podporu vyrovnania hladi..

Horká tekvička čaj 150g

Horká tekvička čaj 150g

Horká tekvička je druh tropického, kvitnúceho viniča, ktorý sa pestuje predovšetkým v Ázii, Indii, v..

Štítky: GreenFood, Dráč obyčajný