Slzovka obecná, Hato-Mugi, Perličkový jačmeň, Jóbové slzy 500g

  • Slzovka obecná, Hato-Mugi, Perličkový jačmeň, Jóbové slzy 500g

Slzovka obecná alebo Hato mugi sú semená divokej trávy, ktorá má silné čistiace účinky na organizmus. Hato mugi sa nepoužíva ako bežná potravina, má totiž veľmi silné liečebné účinky. Čistí organizmus od nánosov živočíšnych potravín a tukov, posilňuje žalúdok a je močopudný.

Slzovka sa používa na podpornú liečbu pri:

  • celkovom zahlienení,
  • poruchách trávenia,
  • reumatických ochoreniach, opuchoch, bolestiach svalov a kĺbov,
  • pôsobí proti bradaviciam a tvorbe materských znamienok,
  • spomaľuje rast rakovinových buniek,
  • liečbe zápalov močového mechúra, akné,
  • hnačkách aj proti črevným parazitom.

Hato mugi je zaujímavé predovšetkým pre svoj vysoký obsah aminokyselín, ktorých obsahuje celkom 18 z 20, vrátane všetkých esenciálnych, teda tých, ktoré si ľudské telo nedokáže vyrobiť samo a preto ich musí prijímať z vonkajšieho prostredia. Aminokyseliny sú základnou stavebnou jednotkou bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu, preto sú nevyhnutne potrebné pre tvorbu buniek, regeneráciu , ale aj pre zachovanie všetkých životných funkcií organizmu. Perličkový jačmeň sa vyznačuje vysokým obsahom najmä betakarotenu, vitamínov skupiny B, vitamínu C, draslíka, kalcia, horčíka, železa, medi, mangánu, fosforu a zinku, a to v tej najlepšie vstrebateľnej a spracovateľnej podobe. Odvar zo slzovky obecnej sa považuje za veľmi liečivý pre ťažko chorých pacientov. Dodnes je známa polievka z perličkového jačmeňa, ktorá spoľahlivo pôsobí pri žalúdočnej a črevnej slabosti, viaže jedy z látkovej výmeny a podporuje funkciu pečene. Tradičné čínska medicína považuje perličkový jačmeň za potravinu, ktorá dokáže zmäkčovať a zvláčňovať, ktorá pomáha uvoľňovať živočíšne tuky a zatuhnuté ložiska škodlivín z organizmu, znižuje „zlý“ cholesterol a najmä ženy ocenia jeho priaznivý vplyv na pokožku, ktorú udržuje hebkú a vláčnu. Dokonca chráni pred zápalmi pokožky a spomaľuje šedivenie vlasov.

Perličkový jačmeň pridávajte po troškách pri varení naturálnej ryže. Keď túto zmes rozmixujete, môžete z hmoty urobiť nátierku alebo veľmi dobré pečené placky. Keď zmes zapečiete v rúre, získate obdobu sekanej či nákypu. Je veľmi dobré pripraviť si čaj hato mugi tak, že 1 polievkovú lyžicu zŕn hato mugi opražíte na suchej panvici, pridáte vodu a varíte 15-20 minút. Vplyvom silného čistiaceho účinku sa môžu objaviť niektoré nepríjemné prejavy, ako je nádcha, častejšie močenie a pod.. Je to normálne a nesnažte sa tieto prejavy čistenia potlačovať. Pokračujte v užívaní perlivého jačmeňa a čoskoro pocítite jeho priaznivé účinky.

Nutričné hodnoty v 100g
Energetická hodnota [kJ/kcal] 1612/388
Tuky [g] 7,4
z toho nasýtené mastné kyseliny [g] 1,05
Sacharidy [g] 67,5
z toho cukry [g] 3,8
Bielkoviny [g] 13,3
Soľ [g] 0,01

Súvisiace produkty

Qi Drink  XXL 200g

Qi Drink XXL 200g

Qi Drink je nielen terapeutickým nápojom, ale sám o sebe i funkčnou potravinou s vysokým obsahom bio..

Qi Drink  Slzovka a Astragalus 100g

Qi Drink Slzovka a Astragalus 100g

Ona je vysoká štíhla tropická kráska plná energie a on je síce vzrastom malý, ale účinkom veľký bojo..

Štítky: Slzovka, Hato Mugi, Perličkový jačmeň, Jóbové slzy