Chi café classic 400g

  • Chi café classic 400g

V Ázii "Hara" (brucho, centrum) je považované za zdroj "Chi". Vláknina je dôležitá pre zdravé črevá, dobré trávenie a pravidelné vyprázdňovanie.
Rozpustná vláknina je potravou pre črevné baktérie a podporuje ich v raste a rozmnožovaní, preto sa rozpustná vláknina nazýva aj PREBIOTIKUM. Rozpustná vláknina zároveň slúži aj ako látka vďaka ktorej sa z čreva dokážu vylučovať jedovaté látky, ktoré do čriev prichádzajú z pečene. Zároveň akáciová vláknina slúžia aj ako surovina na výrobu protizápalových látok v črevách, tie sa vytvoria a pôsobia v celom tele. 

Akáciová vláknina môže podporiť kontrolu hmotnosti, chudnutie a úbytok brušného tuku. Naznačujú to výsledky štúdie Hairstona z roku 2011, kde tí učastníci výskumu, ktorí zvýšili príjem rozpustnej vlákniny o 10g dosiahli výsledky v zníženi brušného tuku o 3,7%. 

Nemecká Nutrition Society (DGE) odporúča minimálne 30 g vlákniny na deň. Národná spotrebiteľská štúdia II však ukázala, že príjem vlákniny je významne nižší u 68% mužov a 75% žien.

Akáciová vláknina je hlavnou zložkou Chi-Cafe. Každá šálka (5-6 g) Chi-Cafe obsahuje 3-4 g špeciálnej vlákniny, 3 šálky obsahujú približne 40 až 50% odporúčanej dennej dávky vlákniny (25 g podľa referenčnej hodnoty GDA). Akáciová vláknina je veľmi dobre tolerovaná a stimuluje rast probiotických črevných baktérií silnejšie ako inulín (Cala et al., 2008).  

 

Nutričné hodnoty v 100g
Energetická hodnota [kJ/kcal] 759/190
Tuky [g] < 0,1
z toho nasýtené mastné kyseliny [g] < 0,1
Sacharidy [g] 7,6
z toho cukry [g] 1,8
Bielkoviny [g] 3,3
Soľ [g] 0,5

Súvisiace produkty

Chi cafe Balance 180g

Chi cafe Balance 180g

Chi Cafe Balance kombináciou svojích zložiek vytvára jemnú chuť, postupne sa uvoľňujúce nabudenie a ..

ReiChi Cafe 180g

ReiChi Cafe 180g

Chi Cafe Reishi kombináciou svojích zložiek vytvára jemnú chuť, postupne sa uvoľňujúce nabudenie a ď..