Glycín natural 100g

  • Glycín natural 100g

 

  • Malé množstvo glycínu zvyšuje pozornosť a obeh mozgových mikrokapilár. Podľa rôznych pokusov je účinný i pri depresii, schizofrénii aj OCD.
  • Na základe pokusov, ktoré však prebehli len na zvieratách, napráva funkciu pečene a obličiek, zvyšuje produkciu glutatiónu, ktorý má silný detoxikačný a antioxidačný účinok.
  • Glycín použitý pred spánkom (3 gramy na cmúľanie) zlepšuje kvalitu spánku, urýchľuje proces zaspávania a odďaľuje príliš skoré zobudenie a aj popri kratšom spánku budeme odpočinutejší. Šesťhodinový spánok s glycinom má častokrát priaznivejší účinok ako osemhodinový spánok bez glycínu.
  • Výrazne znižuje účinok glukózy aj sacharidov, na zvýšenie krvného cukru.
  • Zvyšuje účinok inzulínu, pričom úroveň inzulínu prakticky vôbec nezvyšuje, naproti tomu úroveň dobrého glukagónu áno, čím je vlastne „rivalom“ inzulínu. V prípade inzulínovej rezistencie znižuje aj vysokú úroveň krvného cukru.
  • Je zvlášť dobrý pri tlmení prílišného zvyšovania krvného cukru, na sladenie zákuskov a podobných vecí – beztak s vysokým obsahom sacharidov – pretože dokáže držať na uzde prudký nárast krvného cukru.
  • Znížený príjem kalórií pri pokusoch s myšami – pri normálnom užitočnom príjme makro/mikro živín – účinne predlžuje dĺžku života myší. Tieto účinky boli potvrdené i pri opiciach i u ľudí (o účinkoch sa dozvedeli len na základe merania tzv. telomérov).  Pri obmedzenom príjme kalórií sa predĺženie života u myší (+40%) podarilo obmedzením príjmu aminokyseliny metionínu. Podobný výsledok bol zaznamenaný aj neskôr, keď bola strava myší doplnená veľkým množstvom glycínu. Stalo sa to preto, lebo glycín obmedzuje využitie metionínu z potravy a tým vyrovnáva pomer aminokyseliny v krvi, ktorá sa vstrebáva z bielkovín. V prípade človeka to ešte nebolo preskúmané, ale predpokladá sa, že je tiež účinný. Keďže vo väčšine potravín sa nachádza veľa metionínu, v praxi sa preto dá ťažko zrealizovať diéta so zníženým príjmom metionínu. Avšak po jedle použitý glycín (napr. glycínom sladený dezert alebo nápoj) stimuluje metionínom zníženú, život predlžujúcu diétu, pretože glycín obmedzuje vstrebávanie metionínu.

Súvisiace produkty

Joint Flex Gold Natural  400g

Joint Flex Gold Natural 400g

Joint Flex Gold je vďaka svojmu zloženiu ideálnym výživovým doplnkom na podporu všetkých kĺbov – kol..

Štítky: Natural Nutrition