Kaša Buddha essence 420g

  • Kaša Buddha essence 420g
  • Kaša jemne zahrieva organizmus a posilňuje imunitu. Synergické zloženie a účinok jednotlivých surovín podľa TČM pôsobia ako preventívna a terapeutická potravina na podporu čchi pľúc a hrubého čreva. Nezaťažuje tráviaci systém.
  • Poskytuje energeticky vyváženú, nutrične komplexnú, ľahko stráviteľnú, čistú a prirodzenú výživu.
  • Obsahuje zdroj vlákniny, bielkovín, komplexných sacharidov a tukov, neobsahuje žiadny pridaný cukor. V danom období prospieva konkrétnym telesným orgánom a ich potrebám.
  • Vyživuje organizmus, prehrieva tráviaci systém, podporuje správne vyprázdňovanie, posilňuje obranyschopnost, dopĺňa energiu.
  • Ľahko dostupné, rýchle a nutrične vysoko kvalitné raňajky alebo desiata do práce, školy, na cestách alebo dovolenke.

Kaša Buddha essence posilňuje čchi pľúc, výrazne dopĺňa čchi hrubého čreva, podporuje jeho pohyblivosť. Posilňuje obrannú čchi v povrchovej vrstve organizmu, ktorá je prvej línii ochrany organizmu voči vonkajším škodlivinám.

 

Pôsobenie podľa TČM

Bezlepkové ovsené vločky podporujú dráhy sleziny, žalúdka, pľúc aj hrubého čreva a povzbudzujú energiu čchi a zvlhčujú suchosť
Vločky sú pripravené technikou sladovania (namáčanie, klíčenie a sušenie), čo je najzdravšia a najlepšie stráviteľná forma pre ľudské telo. Vďaka tomuto spracovaniu sú v nich rozložené nežiaduce antinutrienty (látky znižujúce prirodzenú schopnosť tela absorbovať základné živiny). Obsahujú ľahko stráviteľné, komplexné sacharidy, pomerne vysoký podiel bielkovín a ľahko rozpustnú vlákninu.
Posilňujú organizmus, pomáhajú tráveniu, zvlhčujú črevo, pôsobia proti zápche a plynatosti, normalizujú hladinu cukru v krvi a znižujú citlivosť na inzulín, sú prevenciou kardiovaskulárnych ochorení. 

Kustovnica čínska - Goji - zahrieva, posilňuje jin pľúc aj obličiek, vyživuje krv pečene a mierne dopĺňa jang obličiek, odstraňuje únavu, podporuje tvorbu esencie.
Goji patrí medzi tzv. adaptogény - látky, ktoré pôsobia proti stresu, nespavosti a zvyšujú celkovú psychickú a fyzickú odolnosť organizmu. Plody podporujú imunitný systém a redukujú množstvo antigénov súvisiacich s alergiami. Obsahujú antioxidanty, chránia bunky a neutralizujú voľné radikály, vyplavujú z tela toxíny. Goji pôsobí proti bolesti a slabosti bedier a kolien, zlepšuje ostrosť videnia, je účinná pri impotencii. Znižuje vysoký krvný tlak a cholesterol, je vhodná pri diabetes. Zlepšuje tvorbu krvi (stimulácia tvorby bielych a červených krviniek).

Piemontské lieskové orechy harmonizujú stredné ohnisko, tonizujú čchi a krv.
Lieskové oriešky v kaši pochádzajú zo známej talianskej oblasti Piemont, nachádzajúcej sa v podhorí Álp. Majú prvotriednu kvalitu, chránenú certifikátom o zemepisnom pôvode. Obsahujú predovšetkým omega-9 a omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré pomáhajú odbúravať škodlivý LDL cholesterol. 

Lyofilizovaný banánový prášok ochladzuje, posilňuje jin aj čchi, zvlhčuje suchosť žalúdka a pľúc, upravuje stolicu.
Banán je ľahko stráviteľná potravina, vhodná aj pre deti a oslabených jedincov napríklad v rekonvalescencii. Pôsobí ako prevencia vysokého krvného tlaku, upokojuje sliznicu žalúdka. Obsahuje pomerne významné množstvo vitamínu B6. Vďaka obsahu serotonínu a horčíka predstavuje skvelú potravinu pre všetkých duševne pracujúcich ľudí, zaťažených stresom. Banány sú cenným zdrojom rozpustnej aj nerozpustnej vlákniny, pomôžu rozhýbať črevá pri zápche a naopak upokojiť zažívací trakt pri hnačkách. Odstraňujú nadbytočné produkty látkovej premeny z organizmu, najmä kyselinu močovú. Znižujú tak riziko reumatických a artritických ochorení.

Sušené kokosové mlieko je neutrálne, vypudzuje chlad, ochladzuje horúčavu pri nedostatočnom jine, posilňuje jin.
Spracováva sa z čerstvých a zrelých kokosových orechov vysoko šetrným spôsobom. Prírodná forma tuku z kokosového mlieka je prínosná pre zdravie, obsahuje nasýtené mastné kyseliny. Majú totiž stredne dlhý reťazec a nezaťažujú žlčník. Vďaka tomu je malé množstvo kokosového tuku v prirodzenej podobe vhodné aj pre jedincov s problémami pečene, žlčníka a poruchami vstrebávania tukov.

Karob má podľa TČM povahu teplu a zahrievacú.
Karob je tiež známy aj ako svätojánsky chlieb, je plod subtropického stromu zvaného rohovník obyčajný. Ide o polysacharid bez lepku s vysokým obsahom prospešnej (predovšetkým nerozpustnej) vlákniny, ktorá podporuje správne trávenie a vstrebávanie živín. Posilňuje črevá aj žalúdok a je vhodný aj pri refluxe pažeráka. Na rozdiel od kakaa neobsahuje žiadne stimulanty (teobromin, kofeín), preto je vhodný aj pre malé deti. Neobsahuje žiadne alergény ani oxaláty (t.j, šťavelany - silné kyseliny, ktoré spolu s vápnikom tvoria v tele nerozpustné soli a môžu sa usádzať ako obličkové kamene či dnes pomerne častá dna). 

Chryzantéma morušolistá má chladná povahu, čistí horúčavu, eliminuje toxíny kože (vredy), upokojuje pečeň (stúpajúci jang) a posilňuje jin pečene, čistí oči (suché, červené, opuchy). Odstraňuje z tela toxíny a v modernej medicíne sa používa na kašeľ, bolesti a škriabanie v krku, bolesti hlavy, na zápaly a ochorenia očí, pri horúčkach a podráždenosti, vysokom krvnom tlaku. Je protizápalová.

Perníkové korenie je podľa TČM zahrievajúce, podporuje trávenie a obrannú energiu wej-čchi
Perníková zmes korenín, obsahuje cejlónsku škoricu, nové korenie, čierne korenie, klinčeky, muškátový oriešok, vanilku a zázvor (d'umbier). Vo svete je známa pod názvom Pumpkin spice. V našej podobe má toto špičkové korenie biokvalitu (napr. pravá cejlónska škorica pôvodom z Indie).

Sušený citrón mierne vysušuje a ochladzuje, ale vďaka výrobnému procesu (sušenie) má skôr neutrálnu povahu, podporuje cirkuláciu energie čchi a krvi. Čistí horúčavu a vlhko, odstraňuje hlieny
Čistý prášok zo sušenej kôry vrátane dužiny ekologicky pestovaného citróna, bez aditív. Podporuje trávenie, stimuláciu žalúdočných štiav a celkovú chuť do jedla. Obsahuje vitamíny A, B, C, D, d'alej draslík, vápnik, fosfor. Zlepšuje vstrebávanie železa. Predchádza zápalom a infekciám, vďaka preháňavým vlastnostiam pomáha uľaviť pri zápche.

Nerafinovaná morská soľ má chladnú povahu, náleží k elementu Voda, v malom množstve tonizuje obličky a podporuje trávenie. 
Nerafinovaná morská soľ je plná prirodzených minerálov, predovšetkým jódu, ktorého je v pôde okolo nás nedostatok.

Alergény
Lieskové orechy
Ovos
Nutričné hodnoty v 100g
Energetická hodnota [kJ/kcal] 1910/456
Tuky [g] 17,30
z toho nasýtené mastné kyseliny [g] 6,87
Sacharidy [g] 62,60
z toho cukry [g] 19,90
Vláknina [g] 8,20
Bielkoviny [g] 11,80
Soľ [g] 0,31

Súvisiace produkty

Kaša Gaja essence 420g

Kaša Gaja essence 420g

Gaja essence je čisto prírodná, harmonizačná a biorytmická kaša zostavená podľa princípov tradičnej ..

Qi Drink  Slzovka a Astragalus 100g

Qi Drink Slzovka a Astragalus 100g

Ona je vysoká štíhla tropická kráska plná energie a on je síce vzrastom malý, ale účinkom veľký bojo..

Štítky: Energy, kaša, goji, karob,