Umeocot (ume-su) 300ml

  • Umeocot (ume-su) 300ml

Okrem bežného použitia má ume ocot liečivé kvality, potrebné ako ostatné ume produkty. Pomáha pri trávení a stimuluje funkciu čriev.

Ume ocot ako nápoj

Vypite malý likérový pohárik plný ume octu. Ak je na vás veľmi silný, zmiešajte 1 – 2 čajové lyžičky ume octu so šálkou horúcej vody. Nápoj povzbudí trávenie. Odporúča sa najmä pri črevných bakteriálnych infekciách (týfus, úplavica a každý druh hnilobného procesu).

Ak ume ocot dlhší čas povaríte, získate hustú tekutinu, ktorá je dosť silná na to, aby sa vysporiadala s každým zažívacím problémom, alebo toxickým stavom. Skonzumujte malú čajovú lyžičku alebo toto množstvo zmiešajte s horúcou vodou. Podľa skúsenosti tích čo dodržujú makrobiotické stravovanie, je takto pripravený umeocot veľmi silný liek, silnejší ako všetky prostriedky z lekární. Pomôže za dva až tri dni zlikvidovať problémy žalúdka alebo úplavicu, či iný zažívací problém, najmä ak sa prejaví počas cestovania. V týchto prípadoch pite každý deň 2 – 3 šálky.

Tekuté ume prostriedky majú oproti umeboškám výhodu: dostanú sa oveľa rýchlejšie do dvanástnika a do čreva a to iba s málo zmeneným pôsobením. Pevné produkty ostávajú nejaký čas v žalúdku, kde sa ich vplyv pomocou tráviacich štiav pomaly znižuje.
 

Súvisiace produkty

Umeboshi tablety - dóza - 16 g

Umeboshi tablety - dóza - 16 g

Umeboshi San sú ľahko prehĺtateľné pilulky vo veľkosti malej guličky, vyrobené z lyofilizovanej ume ..