Cytovital - 50 ml

 • Cytovital - 50 ml

Cytovital je zdrojom energie pre kožu a pravým prírodným omladzovadlom. Krém má celkový vplyv na hormonálny systém.

 • Regenerácia a omladenie pokožky
 • Jazvy, pigmentové škvrny
 • Ochrana pokožky pred poškodzujúcim žiarením
 • Harmonizácia činností žliaz s vnútorným vylučovaním
 • Gynekologické ťažkosti
 • Problémy s počatím, tehotenstvo

Preparát je tiež vhodný na podporu činnosti vaječníkov pri neplodnosti a na podporu správnej činnosti štítnej žľazy. Pri odtučňovacej kúre ho súčasne s Gynexom aplikujeme zvonku na oblasť štítnej žľazy. Cytovital možno výborne využiť po vyčistení tváre na rýchle oživenie a omladenie unavenej pleti.

Cytovital je obľúbený pre svoju schopnosť výrazne regenerovať a viditeľne omladzovať bunky kože, dodávať jej potrebnú vlhkosť a chrániť ju pred nepriaznivými vplyvmi. Je to ideálny denný aj nočný krém. Pôsobí proti vzniku vrások, pretože chráni pred účinkami UV lúčov a voľných radikálov. Navyše dokáže pleť dostatočne hydratovať. Za tieto vlastnosti vďačí Cytovital svojmu zloženiu. Okrem vitamínov a éterických olejov obsahuje najmä kyselinu jantárovú, ktorá sa už po tisícročia cení pre svoje omladzujúce účinky. V Cytovitale sa ďalej nachádzajú výťažky z húb, ktoré chránia bunky pred rôznymi typmi žiarenia (preto je vhodné potierať sa Cytovitalom za slnečných dní a po návšteve solária), a v neposlednom rade aj výťažky z vanilky, levandule a pyšteka, ktoré výrazne ovplyvňujú regeneračné schopnosti Cytovitalu. Výborná je intenzívna regeneračná pleťová maska.

Vďaka humátom, výťažku zo sladkovky, ďumbiera a dracény má Cytovital výrazné protizápalové a hojivé účinky. Preto je veľmi vhodný na ošetrenie všetkých hojacich sa rán. Je veľmi vhodný na regeneráciu kože po ožarovaní.

 • Regenerácia, hydratácia a omladnutie kože, prevencia vrások, pigmentové škvrny, strie
 • Ochrana proti účinku UV žiarenia a voľných radikálov
 • Kožné výrastky, podkožné cysty a lipómy
 • Prevencia celulitídy
 • Hojenie rán (chrasty, odreniny), obmedzenie vzniku jaziev a podpora ich estetického vzhľadu
 • Harmonizácia činnosti štítnej žľazy a systému žliaz s vnútorným vylučovaním
 • Cysty na vaječníkoch, štítnej žľaze a v prsiach, myómy na maternici, kvasinkové infekcie v pošve, atrofický zápal pošvového vchodu, úprava nepravidelnej a bolestivej menštruácii
 • Zvýšenie pravdepodobnosti počatia, zlepšenie funkcie reprodukčných orgánov
 • Ochrana kože proti poškodeniu pri rádioterapii

Dôležitou vlastnosťou Cytovitalu je jeho schopnosť harmonizovať systém žliaz s vnútorným vylučovaním, a to priamym pôsobením cez kožu. Schopnosť regulovať činnosť endokrinných žliaz má Cytovital vďaka obsahu výťažkov z liečivých rastlín, ako je vanilka, kokorík, pupkovník, sečuánske korenie a aníz. Cytovital dokáže veľmi dobre upraviť činnosť štítnej žľazy, ale aj iných endokrinných orgánov. Dobré skúsenosti s Cytovitalom majú napríklad ženy s bolestivou alebo nepravidelnou menštruáciou a ženy trpiace v čase pred periódou bolesťami v prsníkoch. Pri aplikácii na oblasť podbruška pôsobí krém veľmi dobre na ženské zápaly. Vonkajšie používanie Cytovitalu spolu s vnútorným užívaním Gynexu a Cytosanu je v tomto prípade ideálnou kombináciou – už mnohokrát sa osvedčila aj pri diagnosticky nejasných prípadoch spojených s veľmi silným krvácaním mimo cyklu či s prítomnosťou cýst na vaječníkoch alebo myómov v maternici.

Aktivovať hormonálny systém Cytovitalom sa oplatí pred plánovaným otehotnením – krém sa aplikuje predovšetkým nad miesta uloženia reprodukčných orgánov a na prsia. Gynex v kombinácii s Cytovitalom zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia. V priebehu tehotenstva Cytovital posilňuje funkciu maternice, a tým prispieva k bezproblémovému priebehu gravidity. Pravidelnou aplikáciou Cytovitalu spojenou s jemnou masážou pokožky sa dá predísť vzniku strií.

Použitie Cytovitalu z hľadiska psychiky:

 • na oblasti spánku, nad očami a medzi obočím podporuje výdrž pri práci (štúdium a tvorivé procesy), zvyšuje reálnosť odhadu (matematika, ekonómia), pomáha získať istotu v zložitých životných situáciách
 • zvyšuje jasnozrivosť, nežnosť a empatiu, schopnosť vcítiť sa a pomáhať, posilňuje ženskú energiu.

Na dosiahnutie väčšieho liečebného účinku odporúčame kombinovať s prípravkami GynexKorolenStimaral a King-Kong

 

Vanilka pravá - obsahuje vanilín. Tobolky obsahujú enzymatické látky s regeneračným účinkom na kožu. Veľmi dobre pôsobí celkovo na hormonálny a centrálny nervový systém.
Levanduľa lekárska - obsahuje látky, ktoré brzdia rast baktérií. Má omladzujúce účinky na bunky a značne urýchľuje regeneráciu poškodenej kože.
Kokorík mnohokvetý - obsahuje saponíny, sliz a množstvo minerálnych látok. Celkovo pôsobí na hormonálny systém a dobre regeneruje poškodené zjazvené tkanivo.
Sladkovka hladkoplodá - má vynikajúce protizápalové účinky, obsahuje fytohormóny. Má veľmi pozitívny vplyv na rôzne druhy ekzémov a vyrážok.
Fenikel obyčajný - uvoľňuje kŕče hladkého svalstva, zvyšuje vylučovanie mlieka, uvoľňuje hlieny, pôsobí proti vonkajším a vnútorným parazitom. Zvonku ho možno použiť pri rôznych očných zápaloch.
Pupočník ázijský - zmierňuje napätie a má veľký vplyv na psychiku. Spomaľuje starnutie, posilňuje obličky a centrum reči. Regeneruje bunky a pomáha pri rôznych ochoreniach kože, pri nepravidelnej menštruácii a cukrovke.
Fagara - má antimikrobiálne a protiplesňové účinky. Dodáva energiu a má výrazný vplyv na hormonálny a nervový systém, krv, pečeň, pankreas a pľúca. Po všetkých stránkach veľmi pozitivne ovplyvňuje kvalitu pokožky.
Ďumbier lekársky - obsahuje silicu, fosfor, má silné antibakteriálne účinky. Dodáva energiu a zlepšuje periférne prekrvenie.
Bedrovník aníz - dobre ovplyvňuje činnosť pľúc, zlepšuje elasticitu pokožky, pôsobí baktériostaticky a má vplyv na hormonálny systém.
Muira puama je známe indiánske afrodiziakum. Dodáva energiu, tonizuje organizmus, regeneruje bunky a má pozitívny vplyv na pankreas, CNS a obličky. Spomaľuje starnutie.
Leuzea žltkastá - ochraňuje pečeň, regeneruje a detoxikuje bunky. Má pozitívny vplyv pri liečbe kožných ochorení.
Pyštek obyčajný - má protiplesňové účinky a veľmi kladný efekt na kožné problémy. Obsahuje kyselinu jantárovú a regeneruje bunky.
Šišiak bajkalský - tonizuje organizmus a má väčšie ochranné účinky na pečeň než pestrec mariánsky. Obsahuje steroidné saponíny a organické kyseliny. Má kladný vplyv na CNS a lieči alergie.
Dračinec dračí (Draceana draco) - obsahuje živicu nazývanú dračia krv, ktorá má podobné účinky ako Aloe vera. Ide o posvätnú rastlinu domorodcov (Guančov), pôsobiacu veľmi dobre protizápalovo. Má celkovo kladný vplyv na regeneráciu silno narušenej pokožky.
Živice - Damar a Dračia krv - majú silné antiseptické, protiplesňové a protizápalové účinky. 
Vínny ocot - ide o prirodzený komplex AHA kyselín s regeneračným účinkom na pokožku. Obnovuje kyslosť povrchu, odstraňuje svrbenie a pôsobí proti plesniam.
Humáty - s unikátnymi protizápalovými a antivírusovými účinkami, predovšetkým na vírusy herpes a cytomegalovírusy. Svetový výskum zistil pri výťažkoch z rašeliny tiež určitú protinádorovú aktivitu. Dokážu ochraňonať kožu pred rôznymi druhmi žiarenia, vrátane UV. Preto možno krém využiť preventívne na ochranu kože pri ožarovaní u onkologicky chorých alebo v soláriu. Naviac sú výťažky z rašeliny jedným z najsilnejších antioxidantov. Zo všetkých bioinformačných krémov Energy obsahuje Cytovital najväčšie množstvo tejto prírodnej látky.

Cytovital obsahuje 50 % termálnej vody žriedla Podhájska. Táto voda treťohorného mora má vysoký energetický potenciál. Obsahuje kyselinu kremičitú, boritú a množstvo minerálov prospešných pre výživu pokožky. Má stálejší a hlbší regeneračný efekt než voda z Mŕtveho mora. V tejto vode sú vymacerované rastliny, ktoré sa vyznačujú omladzujúcimi účinkami na pokožku. Medzi ne patrí i jedna z najznámejších orchideí – vanilka pravá.

Súvisiace produkty

Gynex 30ml

Gynex 30ml

Gynex je bioinformačný širokospektrálny bylinný regeneračný prípravok, vyrobený podľa moderných pozn..

DROSERIN - 50 ml

DROSERIN - 50 ml

Droserin je bioinformačný regeneračný krém s vyváženým bylinným komplexom a vysokým obsahom termálne..

PROTEKTIN - 50 ml

PROTEKTIN - 50 ml

Protektin je bioinformačný regeneračný krém s vyváženým bylinným komplexom a vysokým obsahom termáln..

Artrin - 50ml

Artrin - 50ml

Artrin je bioinformačný regeneračný krém s vyváženým bylinným komplexom a vysokým obsahom termálnej ..

Ruticelit - 50ml

Ruticelit - 50ml

Ruticelit je bioinformačný regeneračný krém s vyváženým bylinným komplexem a vysokým obsahom termáln..

CYTOVITAL XXL - 250 ml

CYTOVITAL XXL - 250 ml

Cytovital je bioinformačný regeneračný krém s vyváženým bylinným komplexom a vysokým obsahom termáln..

Štítky: Regeneračný krém, MDM2021