Detoxikácia pečene - pečeňová očistná kúra - Glauberová soľ + Olivový olej BIO

  • Detoxikácia pečene - pečeňová očistná kúra - Glauberová soľ + Olivový olej BIO

Balíček pre jarnú očistu pečene.

Obsahuje:

  • Olivový olej extra virgin z prvého lisovania v BIO kvalite 200ml
  • Horkú soľ (heptahydrát síranu horečnatého MgSO4 7H2O) 50g

Názov Glauberová soľ sa pôvodne používal na síran sodný. Zdomácnel však aj na síran horečnatý, nazývaný epsomská soľ, ľudovo horká soľ.

Ak máte doma panenský olivový olej, Glauberovu - horkú soľ si môžete objednať aj samostatne.

Telo, ktoré je zaťažené toxínmi sa môže okrem jarnej únavy, ktorej pripisujú aj nedostatok vitamínov, najmä C a B prejavovať rôznymi príznakmi. Patrí sem zápcha, tráviace poruchy, prírastok na váhe, plynatosť a nadúvanie, podráždenosť, zlý spánok, vyčerpanosť, nervozita, bolesti hlavy, bolesti žlčníka a pečene. 

Detoxikáciou pripravíme organizmus na zmenu stravy, ktorá s jarnými čerstvými sezónnymi šalátikmi a čerstvou bryndzou, pažítkou, cibuľkou a bylinkami nastane.

Pečeňová očistná kúra

Pečeňová očista

Pečeň je dôležitý orgán pre detoxikáciu organizmu. Akékoľvek toxíny, ktoré zhoršujú činnosť pečene, majú negatívny vplyv na celkové zdravie. Pečeň má i tráviacu funkciu. Denne produkuje okolo 1-1,5 litra žlče. Žlč je zložitý roztok, ktorý obsahuje hlavne žlčové kyseliny a cholesterol. Keď sa žlč príliš zahustí vznikajú mazľavé zátky až kamienky rôzneho zloženia. Tieto nánosy zabraňujú nielen správnemu tráveniu, ale aj detoxikačnej funkcii pečene. Vo vnútri sa môžu skrývať rôzne mikroorganizmy napr. salmonely, staphylokoky, streptokoky a pod. Tieto nánosy zároveň bránia správnemu metabolizmu cholesterolu. Z toho vyplýva, že pre správnu funkciu organizmu je potrebné žlčovody čistiť. Pred pečeňovou očistou odporúčame absolvovať črevnú očistu hydrocolonom alebo klystírmi a obličkovú (ľadvinovú) očistu (nie sú podmienkou). Pri pečeňovej očiste uvidíte ako sa telo zbavuje mazľavej cholesterolovej hmoty, rôznych kamienkov a črevných koprolitov. Očistu je vhodné na začiatku opakovať 3x po 6 týždňoch a v ďalších rokoch 2x ročne.


Ingrediencie:
Glauberova horká soľ (síran horečnatý) - 50 g
olivový olej 1,2 dcl
• čerstvá šťava z ružového grapefruitu - 1 veľký alebo 2 malé, aby ste dostali 1-1,5 dcl šťavy
• slamka na pitie (nie je podmienkou)

Pečeňovú očistu robte v sobotu, aby ste v nedeľu mohli odpočívať. Deň pred tým prerušte očistu obličiek. Nejedzte mastné jedlá, iba varené obilie (žiadne maslo ani mlieko). Zeleninu varte iba vo vode. Vytvorí sa tak veľký tlak v pečeni, ktorého pôsobením dôjde k vytlačeniu väčšieho množstva žlčových kamienkov.

14:00
Po 14:00 hod nejedzte, ani nepite. Pokiaľ toto pravidlo porušíte, budete sa cítiť zle. Pripravte si roztok horkej soli. Rozmiešajte 50g v 8 dcl vody. Jedna dávka predstavuje 2 dcl. Roztok uchovajte v chladničke.

18:00
Vypite 1. dávku roztoku horkej soli. Pre zlepšenie chuti môžete pridať vitamín C. Môžete zapiť čistou vodou.

20:00
Vypite 2. dávku roztoku horkej soli. Od 14:00 ste nejedli, ale napriek tomu nebudete cítiť hlad. Časové rozvrhnutie kúry by ste mali dodržiavať s maximálnou odchýlkou 10 minút.


21:45
Do väčšej nádoby nalejte olivový olej (1,2 dcl). Do inej nádoby vytlačte grapefruit a dužinu odstráňte. Mali by ste získať aspoň 1 dcl šťavy. Šťavu prilejte do olivového oleja, uzavrite viečkom a poriadne zatrepte. Teraz navštívte toaletu (raz alebo viackrát, aj keby ste mali zmeškať dávku o 22:00). Dbajte však o to, aby ste sa oneskorili maximálne o 15 minút.

22:00
Vypite pripravený nápoj z olivového oleja a grapefruitovej šťavy. Pite ho cez slamku, uľahčí vám to preglgávanie. Pokiaľ je to možné, pri pití stojte. Dávku vypite do 5 minút. Ihned' si ľahnite. Pokiaľ si neľahnete, mohli by ste narušiť celú očistunú kúru. Čím skôr si ľahnete, tým viac kamienkov opustí vaše telo. Ľahnite si na chrbát s hlavou mierne zdvihnutou na vankúši. Snažte sa predstaviť si, čo sa deje vo vašej pečeni. Najmenej 20 minút ostaňte v absolútnom kľude. Ucítite ako sa v žlčovode posúvajú kamienky. Vďaka horkej soli Vám to nebude spôsobovať bolesť.

Ráno po prebudení vypite 3. dávku horkej soli. Pokiaľ je Vám nevoľno, s týmto pitím počkajte. Môžete si ľahnúť späť do postele. Dávku nepite pred 6:00. 0 dve hodiny neskôr vypite 4. (poslednú) dávku horkej soli a môžete sa vrátiť do postele. 0 ďalšie 2 hodiny neskôr sa môžete najesť. Začnite ovocnou šťavou. 0 pol hodiny môžete jesť ovocie a o ďalšiu hodinu môžete zjesť bežné (aj keď ľahké) jedlo. Večer by ste sa už mali cítiť zdravý.

Ako ste boli úspešný?
Ráno počítajte s hnačkou. V stolici sú zelené kamienky, ktoré potvrdzujú, že sa nejedná iba o zvyšky jedla. Stolica väčšinou klesne na dno, ale kamienky plávajú na povrchu, pretože obsahujú cholesterol. Prvá kúra Vám môže pomôcť na niekoľko dní, ale ako sa budú zostávajúce kamienky posúvať dopredu, symptómy Vašich problémov sa môžu vrátiť späť. Pečeňovú kúru zopakujte po 6 týždňoch. Nikdy ju však nerobte keď ste chorý. Niekedy sú žlčovody plné kryštálikov cholesterolu, ktoré sa nesformovali do kamienkov. Vyzerajú ako smeti plávajúce na hladine vody v záchodovej mise. Majú hnedé sfarbenie a ich odstránenie je rovnako dôležité ako zbavenie sa kameňov. Po pečeňovej kúre sa môžete 1 alebo 2 dni cítiť chorý, ale väčšinou je to v prípadoch, keď bola zanedbaná obličková kúra

článok: Jarná očista pre zdravie mladosť a krásu

Ďalšie očistné kúry

Súvisiace produkty

Glauberová soľ - magnesium sulfuricum - MgSO4 7H2O - síran horečnatý (heptahydrát)  - horká soľ - "pečeňová očista" 50g

Glauberová soľ - magnesium sulfuricum - MgSO4 7H2O - síran horečnatý (heptahydrát) - horká soľ - "pečeňová očista" 50g

Balenie: 50g v tégliku Názov Glauberová soľ sa pôvodne používal na síran sodný. Zdomácnel však aj..

Štítky: Liver Cleanse