Glucose Control 60 kaps

  • Glucose Control 60 kaps

Berberín HCL extrakt

Berberín (vo forme vysoko kvalitného berberín hydrochloridu) je isochinolinový alkaloid, ktorý sa nachádza v širokej škále bylín, vrátane zlatobyľu, dráču alebo kurkumy. Pri týchto rastlinách sa dá berberínový alkaloid nájsť v stonke, kôre, koreňoch a podzemkoch (koreňové podzemné stonky) rastlín.
Berberín sa tiež používa v tradičnej čínskej medicíne a bol predmetom štúdií pre jeho prínosy pre zdravie srdca a pozitivnímu pôsobeniu na hladinu cukru v krvi.  Berberín sa získava extrakciou z Berberis vulgaris – európskeho dráču. Berberín má antioxidačné účinky, podporuje trávenie, pozitívne ovplyvňuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, podporuje chudnutie a reguluje metabolizmus aktiváciou enzýmu AMPK.

Kyselina Alfa-lipoová

Ide o nasýtenú mastnú kyselinu, niekedy označovanú ako kyselina tioktová. Patrí do skupiny vitamínov B. V tele sa nachádza vo všetkých bunkách, ktoré vytvárajú mitochondrie, kde pomáha enzýmom premieňať živiny na energiu. Kyselina lipoová navyše pomáha posilovať pozitívne účinky ďalších dôležitých antioxidantov v tele, ako je glutatión a koenzým Q10 – dve základné zlúčeniny v boji proti starnutiu. Spolupracuje tiež s vitamínmi skupiny B, aby podporila produkciu energie v tele premenou zložiek potravy – sacharidov, bielkovín a tukov – na uloženú energiu pre budúce využitie. Kyselina lipoová to robí tým, že pomáha chrániť mitochondrie, továrne buniek produkujúce energiu, pred poškodením oxidatívnym stresom, čím zaisťuje efektívnu produkciu energie v tele. Kyselina alfa lipoová má antioxidačné účinky, pozitívne pôsobí na hladinu cukru v krvi a inzulínovú citlivosť.

Extrakt z hroznových semien (GSE)

Je bohatým zdrojom polyfenolov. Náš extrakt disponuje obsahom 95 % proantokyanidínov, ktoré sú veľmi známe a funkčné polyfenoly. Vďaka obsahu fenolitických kyselín, antokyánov, flavonoidov a oligomerných proantokyanidínových komplexov (OPC) môže GSE chrániť pred oxidačným stresom.

Súvisiace produkty

Masticha Vena 100 kaps

Masticha Vena 100 kaps

Masticha Vena je prírodný produkt s vysokým obsahom polyfenolov a flavonoidov. Spojením jednotlivých..

Gurmar extra 60 kaps

Gurmar extra 60 kaps

Gurmar extra sú kapsulky obsahujúce Gymnemma sylvestre, čo sú listy s pozitívnym vplyvom na hladinu ..

Gurmar čaj 150g

Gurmar čaj 150g

Použitie Gurmar čaju v liečbe cukrovky je známe z histórie tradičnej indickej a Ajurvédskej medicíny..

Annona Forte (koncentrát z Annona Muricata - Anona Graviola) - 30 ml

Annona Forte (koncentrát z Annona Muricata - Anona Graviola) - 30 ml

Annona forte je bioinformačný prípravok obsahujúci koncentrovaný extrakt z listov rastliny Annona mu..

Horká tekvička čaj 150g

Horká tekvička čaj 150g

Horká tekvička je druh tropického, kvitnúceho viniča, ktorý sa pestuje predovšetkým v Ázii, Indii, v..

Štítky: Prom-In, Berberine,