Brusnica 100% šťava 500ml

  • Brusnica 100% šťava 500ml

Brusnice majú antioxidačné a protizápalové účinky. Bránia infekcii močových ciest (najmä u žien) tým, že znižuju pH moču a tým, že proantokyanidíny bránia priľnutiu baktérií Escherichia coli na sliznicu močových ciest. Brusnice tiež bránia priľnutiu baktérií Helicobacter pyroli na sliznicu žalúdka.

  • Obsahujú kyselinu citrónovú a ďalšie živiny, ktoré prečisťujú močové cesty a obličky a bránia tvorbe obličkových kameňov.
  • Živiny v brusniciach zabíjajú bunky voľných radikálov, ktoré sú spojené s rozvojom príznakov rakoviny prsníka, prostaty, pečene, vaječníkov a hrubého čreva.
  • Obsahujú minerály a enzýmy, ktoré pomáhajú znížiť zlý cholesterol z upchatých a blokovaných tepien. 
  • Obsahujú enzým známy ako nedialyzovateľný materiál, čo pomáha udržať vírusy oddelené od zdravých buniek - čo znamená, že vás chráni pred chrípkou a prechladnutím.
  • Sú ideálne na liečbu dutín, počiatočného ochorenia ďasien a bránia tvorbe zubného povlaku, pretože znižujú schopnosť baktérií držať sa a rásť v ústnej dutine.
  • Antioxidanty rýchlo zabíjajú a vyplachujú toxíny a bunky voľných radikálov z tela a udržiavajú pokožku prirodzene hydratovanú. Navyše vitamín C, ktorý je v nich obsiahnutý prispieva ku tvorbe kolagénu.
  • Obsah antioxidantov, okrem toho prispieva aj ku vylučovaniu toxínov z tela. Tento proces zlepšuje tráviaci systém a metabolizmus, ktorý vie prispieť k úbytku hmotnosti.
  • Resveratrol, antioxidant nájdený v brusnicovej šťave efektívne funguje proti pupienkom a akné. Brusnicovú šťavus možno použiť na tvárovú masku.
  • Brusnice sú bohaté na vitamín A a C, ktorý je nevyhnutný pre rast vlasov a zdravé vlasy, okrem toho brusnicová šťava má antifungálne a antiseptické vlastnosti, ktoré bojujú proti lupinám aj psoriáze, preto môžete rozriedenú brusnicovú šťavu aplikovať na umytú pokožku hlavy, chviľu nechat pôsobiť a následne opláchnuť.
Nutričné hodnoty v 100g
Energetická hodnota [kJ/kcal] 168/40
Tuky [g] < 0,1
z toho nasýtené mastné kyseliny [g] < 0,1
Sacharidy [g] 7,5
z toho cukry [g] 7
Vláknina [g] 0,1
Bielkoviny [g] 0,3
Soľ [g] 0,005

Súvisiace produkty

Baza čierna 100% šťava 500 ml

Baza čierna 100% šťava 500 ml

Bazu poznali a používali už v stredoveku. Spoznáte ju pomerne ľahko. Rastlinu, ktorá rastie v kríku,..

Arónia 100% šťava 500ml

Arónia 100% šťava 500ml

Arónia čiernoplodá je známa vďaka mimoriadne vysokému obsahu antioxidantov, antokyanínov, bioflavono..

Rakytník 100% šťava 500ml

Rakytník 100% šťava 500ml

 V latinčine je rakytník rešetliakový nazývaný Hippophae rhamnoides, pričom slovo hippophae v prekla..

Štítky: Nefdesanté, nektar