Ivan čaj pre Ženy 75g

  • Ivan čaj pre Ženy 75g

Účinky fermentovanej vŕbovky úzkolistej:

Obsah účinných látok v Ivan čaji má učinnosť na rôzne zápaly, napríklad: zápaly tráviacého traktu (žalúdočné vredy, gastritída, kolitída, zápal žlčníka, pálenie záhy), zápaly urogenitálneho traktu (prostata, obličky...). Ivan čaj výrazne zmierňuje bolesti, zlepšuje prácu pečene aj obličiek, je užitočný pri anémii, hypertenzii, ateroskleróze, znižuje toxicitu pri rakovine …

Ivan čaj sa podieľa na zdravom stave ústnej sliznice a zároveň pôsobí ako prevencia zubného kazu.

Na centrálnu nervovú sústavu Ivan čaj pôsobí veľmi upokojujúco, dokonca jeho sedatívne účinky, sú len o čosi málo slabšie, ako sedatívne účinky dobre známej byliny Valeriany. Ivan čaj zmierňuje stres, vyčerpanie, ale aj hysterické až psychotické stavy, neurózy a iné psychické poruchy.

 

Účinky Vitexu jahňacieho:

Plody vitexu jahňacieho neobsahujú žiadne hormóny alebo látky hormónom podobné. Práve naopak účinne látky obsiahnuté v plodoch prirodzene povzbudzujú hypofýzu k tvorbe ženského hormónu progesterónu. Vitex jahňací teda v tele zvyšuje hladinu progesterónu a znižuje hladinu prolaktínu (tvorba mlieka). 

Vďaka tomu, že vitex podporuje hormonálnu rovnováhu, tak tým pomáha zmierniť ťažkosti ako je podráždenosť, pocit nadúvania, depresia, tiež zmierňuje bolesti a citlivosť prsníkov.

Vitex jahňací pôsobí u žien na zníženie prolaktínu a testosterónu, čo má vplyv aj na zlepšenie ovulácie, pretože podporuje tvorbu žltého telieska (pomoc pri riešení neplodnosti). Užívanie Vitexu počas druhej polovici cyklu (od začiatku ovulácie až po menštruáciu) podporuje šancu na otehotnenie a tiež môže pôsobiť ako prevencia proti spontánnemu potratu. 

Vďaka účinku vitexu na hormonálnu rovnováhu prospieva aj pri priznakoch menopauzy ako sú návaly tepla, zvýšené potenie, bolesti hlavy, napätie v prsníkoch s bolesťou, kŕče v oblasti vaječníkov, migrény, nafúknuté brucho, úzkosť, depresie či nepravidelný menštruačný cyklus.

Súvisiace produkty

Vitex jahňací 50ml

Vitex jahňací 50ml

Vitex jahňací je známy v Európe pre svoje liečivé účinky už niekoľko storočí. Vitex jahňací označova..

Alchemilka bylinná tinktúra 50ml

Alchemilka bylinná tinktúra 50ml

Alchemilka bylinná tinktúra od domáceho Slovenského výrobcu bylinných tinktúr Mountain Green Grass v..

Štítky: Ekosféra