Probiosan Inovum Caps - 60 kapsúl

 • Probiosan Inovum Caps - 60 kapsúl

Probiosan Inovum caps harmonizuje predovšetkým energetickú dráhu hrubého a tenkého čreva, močového mechúra, pečene a žlčníka.

Probiosan Inovum pôsobí priaznivo predovšetkým na črevá a ich funkciu, podporuje imunitný systém a je prínosom u všetkých alergických ochorení.

 • Zlepšenie trávenia a činnosti čriev
 • Priaznivý vplyv na črevnú mikroflóru
 • Vhodné použitie v priebehu aj po skončení antibiotickej liečby
 • Stimulácia imunitného systému
 • Alergické ochorenia
 • Opakované močové a gynekologické zápaly

Väčšina ľudskej populácie má viac či menej poškodenú črevnú mikroflóru, či už vplyvom znečisteného životného prostredia alebo syntetickou liečbou, stresom, vyčerpaním, ale aj nezdravým spôsobom života. Patogénne mikroorganizmy potom nahradzujú prirodzenú mikroflóru a intoxikujú náš organizmus. Tento stav sa označuje ako črevná disbióza. Pri disbióze sa narúša vstrebávanie živín a vytvára sa príhodné prostredie pre kandidové infekcie, ktoré narušujú obranné mechanizmy nášho tela, zaťažujú organizmus chemickými derivátmi, ktoré poškodzujú psychiku a preťažujú imunitný systém.
Najbežnejším príznakom narušenia črevnej mikroflóry sú poruchy vyprázdňovania, ako sú zápcha, hnačka, nadúvanie a plynatosť. Niektoré premnožené hnilobné baktérie môžu dokonca vyprodukovať histamín, spôsobujúci alergické reakcie.

 • zlepšenie zažívania a činnosti čriev
 • infekčné a cestovateľské hnačky, hnačky po rádioterapii a chemoterapii
 • zápcha (najmä u seniorov), črevné zápaly
 • posilnenie imunity – zvýšením aktivity bielych krviniek a tvorbou protilátok
 • alergické ochorenia dychové aj kožné – alergická nádcha, alergický zápal spojiviek, astma bronchiale, kožná žihľavka a atopický ekzém, intolerancia laktózy pri alergii na mlieko
 • liečba antibiotikami – podľa nového odporúčania nasadiť probiotikum súbežne s liekmi, s odstupom 4 hodín od antibiotika
 • opakované zápaly močového mechúra, gynekologické zápaly
 • zvýšená hladina cholesterolu
 • prevencia zubného kazu, zápach z úst
 • z hľadiska psychiky vyrovnávanie sa so zložitou alebo nečakanou životnou situáciou


Probiotický komplex tvorí 10 účinných bakteriálnych kmeňov, ktoré sú rozdelené do troch základných skupín. Majú pozitívny vplyv na ľudský organizmus nielen lokálne v čreve, ale aj systémovo v celom organizme. 

Mikroorganizmus Antimikrobiálne účinky Detské choroby Kožné choroby Hnačka Imunita Dráždivé črevo Laktózova intolerancia Urogenitálne choroby
Laktobacilus Acidophilus      
Laktobacilus Bulgaricus        
Laktobacilus Casei      
Laktobacilus Plantarum    
Laktobacilus Rhamnosus  
Bifidobacterium Bifidum          
Bifidobacterium Breve          
Bifidobacterium Longum          
Lactococcus Lactis              
Streptococcus Thermophilus  


Inulín funguje v hrubom čreve ako tzv. prebiotikum, teda ako zdroj živín pre probiotický komplex. Podporuje rast, rozmnožovanie a kolonizáciu prospešných baktérií a zabraňuje rozmnožovaniu baktérií nepriaznivých. Naše telo ho nedokáže rozložiť, takže dobre pôsobí aj ako vláknina pre správne vyprázdňovanie, proti hnačkám a na posilnenie imunitného systému.

Betaglukány ( z Hlivy ustricovej) sú veľmi účinné a dobre preskúmané prírodné látky na posilnenie imunitného systému, pôsobia preventívne proti infekčným ochoreniam, vrátane kvasinkových infekcií. Urýchľujú pooperačnú a poúrazovú rekonvalescenciu a ako silný antioxidant chránia organizmus aj pred rôznymi druhmi žiarenia. Najkvalitnejšími zdrojmi glukánov sú huby. Účinné látky v Probiosane Inovum pochádzajú z huby – hlivy ustricovej.

Kolostrum (mledzivo) je tekutina, ktorá vzniká v mliečnych žľazách hneď po pôrode. Obsahuje informácie týkajúce sa všetkých dôležitých oblastí sebaobrany tela (imunity aj psychickej odolnosti), prináša všetky na prežitie potrebné údaje. U dospelého človeka pomáha vyrovnať sa s realitou, posilňuje imunitu a psychickú odolnosť, spresňuje orientáciu a zmysly, na ktorých je orientácia závislá, najmä zrak. Výrazne skracuje priebeh detských infekčných chorôb (kiahne a pod.). Probiosan Inovum obsahuje kolostrum produkované v bio kvalite.

Súvisiace produkty

PROBIOSAN - 90 kapsúl

PROBIOSAN - 90 kapsúl

Probiosan je bioinformačný prípravok obsahujúci sladkovodnú riasu Chlorella pyrenedoisa, účinný prob..

Štítky: Probiotikum