Chlorella extra BIO - 300g

 • Chlorella extra BIO - 300g

Keď sa povie liečivá sila rastlín, vačšinou si predstavíme nejakú bylinku z lúky či zahrádky. Hit posledných rokov, rastlinný elixír s jedinečnými účinkami na naše zdravie, však vyzerá úplne inak – ide o mikroskopickú jednobunkovú sladkovodnú riasu menom chlorella. O jej sile svedčí i to, že na našej planéte úspešne prežíva už 2,5 miliónov rokov.

Za svoje unikátne účinky vďačí chlorela predovšetkým svojmu zloženiu. Obsahuje totiž nielen vačšinu dôležitých vitamínov a minerálov – nájdeme tu napríklad vitamín B12, ktorý sa v rastlinách vyskytuje len vzácne (a preto tiež často chýba vegetariánom), vysoký obsah železa, vápniku (11x viac ako v mlieku) apod. – ale i ďalšie, celkom jedinečné látky.

Jednu z najdôležitejších zložiek chlorelly predstavuje tzv. rastový faktor CGF. Ide o zmes DNA, RNA, aminokyselín, vitamínov a ďalších látok, ktorá výrazne podporuje bunkový rast. Vďaka tomu nielen napomáha celkovému posilneniu a omladeniu organizmu, ale rovnako podporuje hojenie rán, regeneráciu pečeňového tkaniva a rast prospešnej črevnej a vaginálnej mikroflóry.

Ďalším unikátom je látka menom sporopollein obsiahnutá v bunkovej stene chlorelly. Tá totiž na seba dokáže nenávratne naviazať toxické látky, ktoré potom môžu byť z tela vylúčené stolicou. Tento princíp podporuje liečbu i takých závažných stavov, ako je otrava arzénom či amalgámom zo zubných plômb.

Antibiotikum, ktoré telu neškodí

Vďaka prírodnému antibiotiku chlorellinu má táto riasa i výrazne antibakteriálne účinky, ktoré dokážu pomôcť zastaviť či potlačiť množstvo infekcií vrátane borreliózy. Na rozdiel od chemických antibiotík navyše nepoškodzuje črevnú mikroflóru.

Nesmieme zabudnúť ani na chlorofyl – žiadna iná rastlina ho totiž neobsahuje toľko, ako práve chlorela. Práve toto farbivo výrazne pomáha zlepšiť krvný obraz, urýchliť hojenie rán, a dokonca i potlačiť nepríjemné telesné pachy.

Okrem toho má však chlorela i ďalšie pozitívne účinky na organizmus:

 • pomáha zvýšiť imunitu a sexuálnu výkonnosť,
 • priaznivo ovplyvňuje pH organizmu,
 • podporuje trávenie,
 • pôsobí preventívne proti rakovine,
 • pomáha zlepšiť stav diabetikov,
 • mierni negatívne dopady stresu,
 • prispieva k ochrane srdca a ciev a k zníženiu hladiny cholesterolu,
 • podporuje liečbu zápalu ďasien, aftov a oparov,
 • napomáha znížiť výskyt astmatických záchvatov,
 • pozitívne ovplyvňuje spánok, myslenie a pamäť.

Chlorela je jednobunková sladkovodná riasa, ktorá patrí k vôbec najstarším organizmom na zemi. Objavená bola v roku 1890 mikrobiológom M.W. Beijerninckom. Dlho však zostávala len ďalšou položkou v zozname druhov obývajúcich našu planétu a o jej mimoriadnych účinkoch na organizmus sa toho veľa nevedelo. Dôvod bol jednoduchý: chlorela má totiž veľmi pevnú bunkovú stenu, ktorá spôsobuje, že živiny vo vnútri sú pre naše telo len veľmi tažko dostupné.

Bližšieho skúmania sa preto chlorela dočkala až po roku 1940. Priekopníkmi pritom boli japonskí vedci, ktorí vyvinuli technológiu, ktorá umožňuje rozlomenie bunkovej steny tak aby pri tom nedošlo k rozkladu obsiahnutých živín. Vďaka tomu mohol svet začať využívať jeden z najúčinnejších prírodných prostriedkov aký nám naša planéta ponúka. V Japonsku je dnes chlorela najpredávanejším potravinovým doplnkom, pravidelne ju užíva neuveritelných desať miliónov Japoncov. Veľmi populárna je tiež v Spojených štátoch.

Dôvod jej obĺúbenosti je jednoduchý: chlorela je veľmi bohatým zdrojom živín, obsahuje vôbec najviac chlorofylu z celej rastlinnej ríše, ide o mimoriadne účinný detoxikačný prostriedok a má priaznivý vplyv na množstvo procesov v ľudskom organizme. Pestovanie chlorely je naviac relatívne ľahké – pokiaľ má totiž priaznivé podmienky v podobe čistej filtrovanej vody a dostatku slnečného žiarenia, rozmnožuje sa až neuveritelne rýchlo. Na začiatku meria 2-3 mikróny (mikrón je tisícina milimetra), postupne rastie až na veľkosť 8-10 mikrónov a potom dôjde k nepohlavnému bunkovému deleniu. Tento cyklus trvá 20-24 hodín, čo znamená, že behom jediného dňa môže populácía tejto riasy vzrásť až na štvornásobok, čo je v rastlinnej ríši ojedinelé tempo. To všetko robí z chlorely potravinu budúcnosti, ktorá môže zaistiť dostatok živín rastúcej svetovej populácii.

Čo sa týka vplyvu na ľudské zdravie, tomu chlorela prospieva štyrmi spôsobmi.

 1. Ponúka komplexnú výživu

  Chlorela je zdrojom série esenciálnych živín vo forme dobre využitelnej pre ľudský organizmus. Je bohatá nielen na vitamíiny a minerály, ale aj na chlorofyl, vlákninu, antioxidanty, ribonukleové kyseliny, a unikátny rastový faktor CGF. Vďaka tomu priamo vyživuje každú zo 60 biliónov buniek našeho tela, je prevenciou celého radu chorôb a podporuje bunkovú regeneráciu. Naviac nemá žiadne vedľajšie účinky a je preto vhodná celkom pre každého – včítane detí a kojencov, seniorov, či domácich zvierat.

 2. Posiluje imunitní systém

  Chlorela predstavuje veľmi účinný prírodný spôsob podpory imunity. Odborníci ju nazývajú „modifikátorom biologickej odpovede“, pre jej schopnosť zvyšovať kapacitu imunitného systému, zvlášť potom u ľudí, ktorí sú vystavení negatívnym účinkom stresu.

 3. Pomáha vylúčiť škodliviny z tela

  Naše telo má síce prirodzené detoxikačné schopnosti, narastajúce znečistenie ovzdušia, vody a potravín ho však neúmerne zaťažuje. Chlorela patrí medzi najúčinnejšie detoxikačné prostriedky. Vďaka vysokému obsahu chlorofylu a špeciálnej vlákniny obsiahnutej v bunkovej stene podporuje vylučovanie pesticídov, dioxínov, ťažkých kovov, zbytkov liekov, toxínov z cigariet, toxických produktov metabolizmu vznikajúcich v hrubom čreve a ďalších škodlivín.

 4. Podporuje bunkový rast a spomaluje starnutie

  Chlorela obsahuje komplex látok označovaný ako CGF (Chlorella Grow Factor). Ten je zodpovedný nielen za nezvyklo vysoké reprodukčné schopnosti tejto riasy, ale zároveň dokáže podporovať bunkový rast a regeneráciu v ľudskom tele. Vďaka tomu môže chlorela pomáhať spomaliť starnutie a je účinnou prevenciou množstva degeneratívnych a civilizačných ochorení.

Súvisiace produkty

Green Blend BIO - 60 kapsúl

Green Blend BIO - 60 kapsúl

Kapsuly Organic Green Blend sú vyrobené zo známych superpotravín - ingrediencií, ktoré sú bohaté na ..

Chlorella + Spirulina BIO - 100 g (400 tabliet)

Chlorella + Spirulina BIO - 100 g (400 tabliet)

Mikroskopická jednobunková sladkovodná riasa menom Chlorella je univerzálnym rastlinným elixírom s j..